Zaslúžená odmena za rozprávkovú sezónu: Girona dosiahla historický úspech

Tešiaci sa hráči GironyTešiaci sa hráči Girony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

VIGO - Futbalisti Girony zvíťazili v sobotnom stretnutí 32. kola španielskej La Ligy nad Cádizom 4:1. V tabuľke už tak nemôžu skončiť horšie ako na 7. mieste, čo znamená, že sa prvýkrát v histórii predstavia v európskych súťažiach.

Klub z Katalánska má pritom na dosah hneď najprestížnejšiu súťaž Ligu majstrov, keď mu patrí 3. miesto s náskokom sedem bodov pred Atleticom Madrid.

"Toto je historický moment. Úžasné, že sme dosiahli na Európu iba vo štvrtej sezóne v najvyššej súťaži. Splnili sme prvý cieľ, ale chceme viac," povedal po stretnutí podľa AP Iván Martín, ktorý sa postaral o gól na 2:0 v 22. minúte.

Futbalisti Celty Vigo zvíťazili v sobotnom dueli španielskej La Ligy nad Las Palmas 4:1.

Výrazne k tomu prispel útočník Iago Aspas, ktorý strelil dva góly a pridal dve asistencie. V ďalšom zápase triumfovalo Rayo Vallecano nad Osasunou 2:1. Hostia vyhrávali až do 80. minúty, o otočku sa v priebehu štyroch minút postarali Pep Chavarria a Isi Palazon.

Dvojgólový Ayoze Perez sa postaral o víťazstvo Betisu vo Valencii 2:1. Klub z Andalúzie tak poskočil na siedmu priečku pred svojho súpera.