Dramatický záver v Chicagu, Wade dal 41 bodov

Dwyane Wade opäť žiarilDwyane Wade opäť žiaril Zdroj: SITA

NEW YORK - Veľkú drámu spolu zohrali v utorňajšom zápase NBA basketbalisti Chicaga a Denveru. Domáci Bulls prehrávali v závere jednobodovým rozdielom, stihli ešte skórovať, ale po preskúmaní videozáznamu im nebol kôš uznaný a tak museli stráviť tesnú prehru 89:90.

Ďalšie výborné strelecké predstavenie predviedol Dallas, ktorý otočil zápas s Houstone a vyhral 121:103. Individuálne sa opäť zaskvel Dwyane Wade z Miami, autor 41 bodov v zápase s Washingtonom.

Chicago sa s Denverom preťahovalo veľmi tesne v priebehu celého zápasu a žiadny z tímov neviedol viac ako desaťbodovým rozdielom. Všetko gradovalo v dramatickej koncovke. Desať sekúnd pred koncom vyrovnal domáci Derrick Rose dvom premenenými šestkami na 89:89, lenže rovnakú výhodu mal 0,6 sekundy pred koncom hosťujúci Chauncey Billups. Trafil len prvý pokus, druhý doskočil Bulls a 0,3 sekundy pred uplynutím hracieho času siahli k oddychovému času. Následne sa síce spolu s klaksónom trafil Brad Miller, svoju úspešnú strelu však už podľa rozhodcov vyslal po skončení zápasu.

Pri streleckej chuti boli hráči Dallasu, ktorí aj zásluhou výbornej úspešnosti streľby z poľa (55,4 %) otočili zápas s Houstone, v ktorom ešte tri minúty pred koncom druhej štvrtiny prehrávali 47:61. Najlepším strelcom Mavericks bol Jason Terry s 24 bodmi, Dirk Nowitzki zaznamenal o bod menej, Erick Dampier stihol doskočit 20 lôpt. Dallas strelecky exceloval už v sobotu, keď pokoril Toronto 129:101.

Strelcom utorkového programu bol Wade z Miami, ktorý prispel k výhre Heat 90:76 nad Washingtonom spolu 41 bodmi. Pridal aj päť doskokov a rovnaký počet asistencií. Samotný duel však nebol zďaleka tak jednoznačný, ako napovedá konečné skóre. Domáce Miami prehrávalo po polčase 41:49, ale potom si vzal slovo Wade a 29 bodmi počas zostávajúcich dvoch štvrtín pomohol k obratu.

Hviezde Miami sa v utorok priblížil Kevin Durant z Oklahomy. Aj vďaka všetkým 18 premeneným šestkám, ktoré v Sacramente strieľal, zaznamenal celkovo 37 bodov. Ani výborný Durantov výkon však jeho tímu nestačil. Domáci Kings zvíťazili 101:98. Práve Durant mal šancu dostať zápas v samom závere do predĺženia, tesne pred koncom však pokusom o trojku minul.

Charlotte - Orlando 81:93
Miami - Washington 90:76
Chicago - Denver 89:90
Memphis - Portland 79:93
Dallas - Houston 121:103
Sacramento - Oklahoma 101:98

• Zdroj: ČTK, SITA