VIDEO Vo finále sa stretnú Američanky s Japonkami

Alex Morgan a Lauren CheneyAlex Morgan a Lauren Cheney Zdroj: SITA

MÖNCHENGLADBACH - Finalistkami futbalových majstrovstiev sveta žien v Nemecku sa v stredu stali Američanky a Japonky. Boj o titul sa odohrá v nedeľu 17. júla o 20.45 h vo Frankfurte nad Mohanom.

Ako prvé do finále postúpilo družstvo USA, keď v Mönchengladbachu zdolalo Francúzsko 3:1. Do zápasu vstúpili lepšie Američanky, ktoré do vedenia poslala rýchlym gólom v 9. min Lauren Cheneyová. Vyrovnanie prišlo desať minút po zmene strán a postarala sa oň obrankyňa Sonia Bompastorová. Bronzové medailistky spred štyroch rokov však našli na gól Francúzok odpoveď v záverečnej časti zápasu, keď sa podarilo skórovať najskôr v 79. min Abby Wambachovej a o tri minúty neskôr aj striedajúcej Alex Morganovej. Američanky sa vďaka víťazstvu prebojovali do finále po dvanástich rokoch, keď sa tešili z titulu majsteriek sveta po víťazstve nad Čínou na domácej pôde.

V druhom semifinálovom zápase boli prekvapujúco úspešné Japonky, vo Frankfurte nad Mohanom dosiahli rovnaký výsledok, keď nad Švédkami vyhrali 3:1. Severanky sa Öqvistovej gólom ujali v 10. min vedenia. Švédska radosť netrvala dlho, už v 19. min. vyrovnala Kawasumiová. Švédky na tento zásah nedokázali odpovedať, a tak si Japonky po góloch Sawovej v 60. min a v 64. min opäť Kawasumiovej vytvorili dvojgólový náskok, ktorý si udržali až do konca.

Francúzsko - USA 1:3 (0:1)
Góly: 55. Bompastorová - 9. Cheneyová, 79. Wambachová, 82. Morganová

Japonsko - Švédsko 3:1 (1:1)
Góly: 19. a 64. Kawasumiová, 60. Sawová - 10. Öqvistová

szólj hozzá: Japan 3-1 Sweden

• Zdroj: TASR, SITA, goalsarena.com