VIDEO USA vyradilo Brazíliu, v semifinále aj Švédky

Američanky si postup do semifinále vychutnaliAmeričanky si postup do semifinále vychutnali Zdroj: SITA

AUGSBURG - Futbalistky Švédska a USA v nedeľu skompletizovali menoslov semifinalistiek na majstrovstvách sveta v Nemecku. Švédky v nedeľňajšom štvrťfinále v Augsburgu zdolali Austráliu 3:1.

Vicemajsterky sveta z roku 2003 nastúpia v boji o postup do finále v stredu 13. júla o 20.45 h vo Frankfurte proti prekvapeniu šampionátu z Japonska. Švédky strelili rýchlo dva góly, keď sa presadili v 11. min Therese Sjögranová a Lisa Dahlkvistová v 16. min. Austrálčanky síce ešte do prestávky zásluhou Ellysy Perryovej znížili, ale Lotta Schelinová vrátila severskému tímu v 52. min dvojgólový náskok.

Veľkú drámu priniesol súboj o postup do semifinále medzi výbermi Brazílie a USA. Američanky sa dostali do vedenia hneď v úvode duelu, keď si v 2. min dala vlastný gól Daiane. V druhom polčase fenomenálna Marta z pokutového kopu vyrovnala a vynútila pre svoje družstvo predĺženie. Hneď v jeho úvode sa do streleckej listiny zapísala opäť Marta, ale americké reprezentantky hrajúce od 66. min bez vylúčenej Rachel Buehlerovej dokázali v 122. min vyrovnať zásluhou Abby Wambachovej. Rozhodnutie tak priniesli až pokutové kopy, v ktorých sa Američanky nepomýlili ani raz, kým vo farbách Brazílie neuspela smoliarka duelu Daiane.

Švédsko - Austrália 3:1 (2:1)
Góly: 11. Sjögranová, 16. Dahlkvistová, 52. Schelinová - 40. Perryová

Brazília - USA 2:2 po predĺžení (1:1, 0:1), na pokutové kopy: 4:5
Góly: 68. a 92. Marta (prvý z pok. kopu) - 2. Daiane (vlastný), 122. Wambachová, ČK: 66. Buehlerová (USA)