VIDEO Švédky po výhre nad Francúzskom získali bronz

Švédky s bronzovými medailamiŠvédky s bronzovými medailami Zdroj: SITA

SINSHEIM - Bronzové medaily na majstrovstvách sveta vo futbale žien získali Švédky, ktoré si v zápase o 3. miesto poradili s Francúzkami 2:1.

Skóre zápasu, bohatého na dianie, otvorila v prvom polčase švédska kanonierka Schelinová, krátko po prestávke vyrovnala Thomisová. Futbalistkám z krajiny galského kohúta však k bronzu nepomohla ani 22-minútová početná výhoda, za oplácanie musela predčasne pod sprchy Öqvistová. Naopak, "Tre kronor" osem minút pred koncom dosiahli víťazný gól, aj keď ten padnúť zrejme nemal. Po chybne odpískanom rohovom kope v ich prospech si Hammarströmová upravila odrazenú loptu a nechytateľnou bombou z hranice šestnástky poslala severanky do vedenia a ako sa ukázalo, aj im zavesila bronzový kov na krky. V závere sa Francúzky mohli znovu hnevať na rozhodkyňu, keď švédska obrankyňa Thunebrová zahrala v pokutovom území rukou, no píšťalka americkej arbiterky zostala nemá.

Zverenky Thomasa Dennerbyho tak na MS dosiahli svoj druhý najväčší úspech, v roku 2003 získali na svetovom šampionáte v USA strieborné medaily.

Švédsko - Francúzsko 2:1 (1:0)
Góly: 29. Schelinová, 82. Hammarströmová - 56. Thomis, ČK: 68. Öqvistová, rozhodovala: Kari Seitzová (USA), 24.475 divákov.

Švédsko: Lindahlová - Svenssonová, Larssonová, Rohlinová, Thunebrová - Forsbergová, Dahlkvistová, Fischerová, Sjögranová - Schelinová, Öqvistová

Francúzsko: Sapowiczová - Francová, Georgesová, Renardová, Bompastorová - Soubeyrandová, Bussagliová - Abilyová, Nécibová, Thineyová - Le Sommerová

• Zdroj: TASR, youtube