VIDEO Trnava vstúpila do sezóny výhrou nad DAC

Miroslav Karhan a John DelargeMiroslav Karhan a John Delarge Zdroj: TASR

TRNAVA - Nová sezóna sa začala v starej trnavskej atmosfére okorenenej návratom Karhana na slovenskú prvoligovú scénu. Hostia zo Žitného Ostrova prekvapili aktívnou kombinačnou hrou a dobrých 20-minút sa hral medzišestnástkový futbal.

Gól prišiel v 23. minúte, keď po hlavičkovom súboji v 16-tke DAC-u si na loptu nabehol Procházka a jeho utešená strela skončila v pravej šibenici. Domácich gól upokojil, naopak hostia zvýšili aktivitu a trnavská obrana sa mala čo obracať. Našťastie pre domácich, Dunajskostredčania nebezpečnou strelou brankára Rašku neohrozili. V 42. minúte sa nepríjemne hlavami zrazili Bicák a Struhár a stretnutie sa pre nich predčasne skočilo.

V druhom polčase sa hostia snažili o vyrovnanie. Blízko k nemu mali po rohovom kope, keď brankár Raška v skrumáži na loptu nedosiahol, no Hílek sa k hlavičkovému zakončeniu nedostal. Na opačnej strane strela Tomačeka len tesne minula pravú žrď. V 65. minúte unikol hosťujúci Dzon Diallovi, našťastie pre domácich vystrelil vedľa. Vzápätí center Petráša usmernil striedajúci Gogolák vedľa brány DAC-u. V 79. minúte vytlačil Raška loptu Németha s priameho kopu na roh. V 82. minúte zvýšili domáci na 2:0 po priamom kope, keď loptu hlavou predĺžil Karhan a rovnako hlavou zakončil Gogolák. O minútu mohlo byť 3:0, ale Procházka ani na dvakrát neprekonal Kováča. V záverečnej 10-minútovke sa domáci dožadovali pokutového kopu po zákroku na Gogoláka, ale rozhodca Kružliak mal iný názor. Po chybe Malchárka tesne pred koncom strelu Dzona brankár Raška stihol vyboxovať, ale v nadstavenom čase sa hostia predsa len dočkali gólu, keď po centri s pravej strany Matúš hlavou uzavrel na 2:1.

Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:0)
Góly: 23. Procházka, 82. Goglák - 90+ Matúš, ŽK: Karhan, Gogolák - Lenárth, Hílek, Haršányi, Helísek, Rozhodoval: Kružliak, 4926 divákov.

Trnava: Raška - Malchárek, Diallo, Koubský, L. Hanzel - Procházka, Karhan, Kaščák (86. Machovec), Bicák (45. Petráš)- Vyskočil, Tomaček (66. Goglák)
DAC: Kováč - Helísek, Struhár (45. Lenárth), Konečný, Zs. Németh - Hílek - Tomčák (84. Králik), Sedlák, Matúš - Dzon, Harsányi

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Prvý polčas sme dali upokojujúci gól, hru sme kontrolovali. V druhom polčase sme trochu stratili stred ihriska, pretože sa zranil Marek Kaščák a zápas dohrával iba so sebazaprením. Dunajská Streda sa predviedla dobrým pohybom. Gól na 2:0 sme mali dať o niečo skôr. Škoda záveru, keď nás DAC potrestal. Som rád, že sme vyhrali a ďakujem divákom za perfektnú atmosféru."

Štefan Horný (tréner Dunajskej Stredy): "Myslím si, že sme videli zaujímavý ligový zápas pred dobrou kulisou. Chceli sme hrať otvorený futbal. Niektoré akcie sme nedotiahli do želaného konca. Škoda zranenia stopéra Struhára, po jeho odchode sme museli v zostave improvizovať. Do druhého polčasu sme nastúpili svižne, škoda nepremenenej šance Delarga. Trnava mala v nohách duel v Európskom pohári, ale ich mladí hráči Gogolák a Petráš priniesli oživenie. Tento zápas sa musel divákom páčiť."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv