VIDEO Nitra dokázala vyhrať v Košiciach a už je druhá

Sibusiso N'Tuli a Matúš ČonkaSibusiso N'Tuli a Matúš Čonka Zdroj: SITA

KOŠICE - V Čermeli takmer 20 minút diváci nevideli nič zaujímavé. Hra sa prelievala od jednej šestnástky k druhej a k prvej strele sa dostal Šimončič až v 19. min. Z výbornej pozície dobre vystrelil, ale Tofiloski jeho pokus kryl.

Nitrania boli aktívnejší a hrozili po rýchlych protiútokoch. Po polhodine hry Kolárova strela letela nad bránku. V 38. min Šimonek dobre vyzvŕtal obrancov, prudko vystrelil, no Tofiloski opäť potvrdil svoje kvality. Košičania si nepresnou hrou priam pýtali gól a ten prišiel hneď o niekoľko sekúnd, keď Šimončič po centri N´Tuliho hlavičkoval do siete - 0:1. Hráči MFK sa celý prvý polčas hľadali a k prvej strele sa dostali až v 42. min. Matičov pokus skončil v náručí Hrošša.

Do druhého polčasu vybehli Košičania oveľa aktívnejšie. Na hrot útoku sa vysunul vysoký stopér Djokovič a hostia zrazu nevedeli, kam skôr skočiť. Domáci sa však nevedeli dostať do vyloženej príležitosti. Presne po hodine hry Matičov volej z 25 m vyboxoval Hroššo spod brvna. V 64. min po Kolárovom centri nekrytý N´Tuli zvýšil na 2:0 na Nitru. O dve minúty neskôr mohol byť náskok hostí ešte vyšší, Gajdošova strela skončila na žrdi. Na druhej strane strieľal Pačinda a následná Djokovičova dorážka iba pohladila brvno. Košičania hrali vabank, čo hosťom vyhovovalo - podnikali rýchle protiútoky. V 78. min Držíkovu strelu Tofiloski kryl. Deväť minút pred koncom išiel Viazanko sám na Hrošša, ale ten ukázal skvelý reflex. Víťazstvo Nitry bolo zaslúžené.

MFK Košice - FC Nitra 0:2 (0:1)
Góly: 38. Šimončič, 64. N'Tuli. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Isola, Matič - Držík, 1680 divákov

MFK Košice: Tofiloski – M. Tóth (68. Kražel), Djokovič, Dobias, Čonka – Isola, Matič, Šinglár (46. Kavka), Karaš (68. Kubík) – Pačinda, Viazanko

Nitra: Hroššo - Kaspřák, M. Tóth, Kolmokov, Čirik - N'Tuli (64. Gajdoš), Hodúr (86. Sloboda), Držík, Šimončič (73. Harbulák) - Šimonek, Kolár

Ladislav Šimčo, tréner Košíc: "Nezvádli sme prvý polčas. Chlapci sa ťažko pohybovali. V druhom sme zvýšili útočné úsilie, zmenili taktiku, mali aj šance, ale zlyhali sme v koncovke. Škoda, že sme nedokázali za stavu 0:1 streliť kontaktný gól."

Cyril Stachura, tréner Nitry: "Boli sme jednoznačne lepším mužstvom, vypracovali sme si veľa gólových príležitostí a škoda, že sme ich nevyužili viac než dve. Domáci síce v úvode druhého polčasu boli nebezpeční, ale ich tlaku sme sa ubránili. S výkonom mužstva som spokojný."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv