VIDEO Trenčínu sa vonku nedarí, prehral aj v Moravciach

Andrej Brčák z FC Vion Zlaté Moravce Andrej Brčák z FC Vion Zlaté Moravce Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - Úvodné minúty priniesli sériu troch rohových kopov domácich. Pri druhom z nich sa v dobrej pozícii objavil Pavlovič, ale zblízka hlavou mieril tesne vedľa. V 12. min Babic šikovne vysunul Orávika, jeho prudkú strelu však Volešák vytlačil na rohový kop. Po štvrťhodine hry pekná akcia Hrušku s Orávikom ponúkla streleckú príležitosť Babicovi, ktorý exportnou strelou pod brvno otvoril skóre stretnutia - 1:0.

V 29. min sa stav opäť menil, keď Hodek vysunul Paura, ktorý šikovným lobom nedal Volešákovi najmenšiu šancu - 2:0. Od tohto momentu Trenčania preladili na ofenzívnejšiu strunu, ale streleckú pozíciu si až do konca prvého dejstva nevypracovali.

V 59. min si na Hruškov rohový kop nabehol Chren, ale jeho strela letela vysoko nad. Po hodine hry sa v dobrej príležitosti ocitol Peltier, no pozorný Kuciak vyrazil na rohový kop. Pekný futbalový moment priniesla 67. min keď Babicovmu pokusu z 22 m chýbali milimetre. V 70. min mohlo byť "vymaľované", keď po Holúbkovej hrúbke mieril sám na bránku Orávik, ale jeho strela medzi nohy Volešáka išla iba do bočnej siete. Hostí mohol vrátiť do stretnutia v 77. min vrátiť Báez, ktorý zoči voči Kuciakovi trestuhodne minul bránku. Vzápätí vyslal "jedovku" na Kuciaka Holúbek, domáci gólman v poslednej chvíli jeho strelu zlikvidoval. Pokoj na kopačky priniesol v 82. min Majerník, ktorý si nabehol na center a pomocou žrde zvýšil na 3:0. V závere mohol výsledok prikrášliť Brčák, ale na center Chrena nedosiahol.

FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín 3:0 (2:0)
Góly: 16. M. Babic, 29. Paur, 82. Pavol Majerník, ŽK: 28. M. Hruška, 54. Paur, 62. Pavlovič - 26. L. Peltier, 59. Kleščík, rozhodovali: P. Hrčka - Brendza, D. Hrčka, 1744 divákov

Zlaté Moravce:
M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Orávik, Pavlovič, M. Babic, M. Hruška (86. Irfan Bin Fazail) - Paur (76. A. Candrák), Hodek (83. Brčák)

Trenčín:
Volešák - Čögley, Kleščík, Godál, Holúbek - L. Peltier, Štefánik, Báez (80. V. Horváth), Salinas, P. Mazan (62. Hlohovský) - Depetris (62. Malec)

Juraj Jarábek, tréner Zl. Moraviec: "Mali sme Trenčín zmapovaný, do zápasu sme vstúpili dobre, keď najskôr síce Pavlovič nedal, ale vzápätí Babic parádne skóroval. Súhlasím s kolegom, že zápas sa lámal v 77. minúte, keď hostia nedali, naopak my sme z kontry rozhodli. Stále ma mrzí nízka divácka účasť, aj keď hráme atraktívny futbal pre ľudí."

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "Dnes sme nezachytili vstup do stretnutia. V druhom polčase sme sa zlepšili, zápas sa lámal v 77. minúte, keď sme mohli dať kontaktný gól. Naopak, skóroval súper a preto zaslúžene zvíťazil. Gratulujem domácim k víťazstvu."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv