Bývalý pilot F1 Zanardi vyhral maratón na handbiku

Alessandro ZanardiAlessandro Zanardi Zdroj: internet

FLORENCIA - Ďalší maratónsky úspech zaznamenal automobilový pretekár Alessandro Zanardi (45). Talian, ktorý pred desiatimi rokmi pri nehode prišiel o obe nohy, vyhral v nedeľu kategórii handbike maratón vo Florencii.

Zanardi, ktorý chce štartovať na paralympijských hrách v Londýne, nadviazal na nedávne víťazstvo v New Yorku. Už skôr na ručne poháňanom vozíku vyhral maratóny v Benátkach a Ríme.

Vo Florencii Zanardi časom 1:12:08 zlepšil o viac ako šesť minút traťový rekord. Účastník 44 Veľkých cien F1 porazil približne o štyri minúty druhého v poradí Orazia Fagoneho, bývalého rýchlokorčuliara na krátkej dráhe, ktorý získal v roku 1994 v Lillehammeri olympijské zlato v štafete. O tri roky neskôr prišiel pri nehode na motocykli o nohu.