VIDEO Halák žiaril proti Winnipegu, Gáborík skóroval

Spoluhráči sa tešia s HalákomSpoluhráči sa tešia s Halákom Zdroj: SITA

ST-LOUIS - Štyria slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v zápasoch NHL v noci na nedeľu. Obranca Bostonu Zdeno Chára sa dvomi asistenciami podieľal na výhre svojho tímu nad Ottawou 5:3 na jej ľade. Slovenský obranca Bostonu si počas 23 minút na ľade pripísal aj šesť striel a pobil sa s Chrisom Neilom, keď chcel ochrániť Johnnyho Boychuka.

"Vydarila sa nám najmä druhá tretina, s ňou sme veľmi spokojní. Zvyčajne nám táto časť hry nevychádza, ale dnes sme v nej boli veľmi silní," povedal Chára a k bitke poznamenal: "Neil urobil naozaj pekný bodyček, ktorý bol čistý. Je to súčasť hry. Patrí k nej však aj chránenie spoluhráčov a ja som urobil to, čo som mal urobiť."

Jednu asistenciu mal aj Andrej Sekera, ale jeho Buffalo podľahlo na ľade NY Rangers 2:3 pp, pričom za jazdcov jeden gól strelil Marián Gáborík. Gáborík dosiahol 29. gól v sezóne. Na ľade strávil 23 minút a bol najvyťaženejším útočníkom Rangers.

Na výhre Philadelphie 5:4 až po nájazdoch nad Calgary mal podiel aj Andrej Meszároš (0+1).

Brankár Jaroslav Halák priviedol St. Louis k ďalšiemu víťazstvu po nájazdoch nad Winnipegom (3:2) 39 úspešnými zákrokmi. Vyslúžil si za to honor druhej hviezdy zápasu. Domáci, ktorí boli pred sobotou lídrami Juhovýchodnej divízie, prestrieľali hostí 41:18, napokon sa však museli uspokojiť len s bodom. Blues dosiahli druhý úspech v rade.

"Máme za sebou náročné cestovanie, za ostatné štyri dni sme odohrali tretí zápas. Jets na nás čakali v domácom pohodlí. Body zo klzísk súperov sú veľmi cenné. Náš brankár bol najlepším hráčom zápasu a to sme potrebovali," pochválil Haláka tréner Ken Hitchcock. "Ukradli sme im bod. Ak by sme však nemali Jara v bránke, stretnutie by sa asi skončilo 6:2 pre Jets. Mali sme výhodu, že chytal," uznal T. J. Oshie.

Koncertom Rusa Jevgenija Malkina sa skončilo stretnutie medzi Pittsburghom a hosťujúcou Tampou Bay. Penguins rozdrvili Lightning 8:1, pričom na ich výhre sa vedúci muž kanadského bodovania ligy podieľal hetrikom a pridal aj asistenciu. Pri demontáži floridského tímu sa bodovo darilo aj Jordanovi Staalovi, autorovi dvoch gólov a jednej gólovej prihrávky, po tri asistencie si pripísali James Neal a Steve Sullivan.

Hviezdou zápasu LA Kings - Chicago (4:0) sa stal Dustin Brown, ktorý sa blysol hetrikom a jednou asistenciou. Marián Hossa v drese Blackhawks strávil na ľade takmer 18,5 minúty a okrem troch striel na bránku zaznamenal i dva mínusové body.

Detroit po svojej 23-zápasovej domácej víťaznej sérii prehral v Joe Louis Arene druhý raz za sebou, po Vancouveri nestačil ani na Colorado (3:4). Bola to prvá prehra Red Wings doma v riadnom hracom čase od 3. novembra.

"Takto hrať nemôžeme, to je neakceptovateľné. V tretej tretine sme začali konečne hrať a stiahli sme náskok súpera, ale nemôžeme sa spoliehať iba na záverečnú časť hry," hneval sa tréner Red Wings Mike Babcock.

Pittsburgh - Tampa Bay 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
Góly: 12. Kunitz (Malkin, J. Neal), 12. Cooke (Vitale, Z. Michálek), 15. J. Staal, 31. J. Staal (S. Sullivan, J. Neal), 37. Malkin (Kunitz, Engelland), 46. Malkin (Niskanen), 54. Malkin (J. Neal, S. Sullivan), 60. Dupuis (J. Staal, S. Sullivan) - 38. Purcell (R. Malone, Clark)

Ottawa - Boston 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)
Góly: 2. Karlsson (Spezza, M. Michálek), 57. Alfredsson (Spezza, Karlsson), 58. Alfredsson (Karlsson, Spezza) - 4. P. Bergeron (CHÁRA, Seguin), 17. Marchand (P. Bergeron, CHÁRA), 24. Camper (McQuaid), 51. Krejčí (Seidenberg, Corvo), 60. P. Bergeron

Winnipeg - St. Louis 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 28. Wheeler (E. Kane, Byfuglien), 36. Wheeler (Ladd, Byfuglien) - 8. Backes (Oshie, McDonald), 20. Perron (P. Berglund, Oshie), rozhodujúci sam. nájazd Perron
Jaroslav Halák mal 39 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za 2. hviezdu zápasu

New York Rangers - Buffalo 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 28. Hagelin (M. Staal, B. Richards), 46. GÁBORÍK (Del Zotto, Hagelin), 63. Callahan (McDonagh) - 14. Stafford (Ennis, SEKERA), 41. Stafford (Vanek, D. Roy)

Toronto - Washington 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
Góly: 45. Armstrong, 56. T. Connolly (Lombardi, Kuľomin) - 1. Johansson (Ovečkin, Aucoin), 4. Siomin, 32. Halpern (J. Ward, Orlov), 36. Aucoin (Johansson, Ovečkin)

Detroit - Colorado 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)
Góly: 41. Hudler (Filppula, Zetterberg), 54. Hudler (Zetterberg, B. Stuart), 55. Filppula (Hudler, Zetterberg) - 2. Landeskog (Downie, O´Reilly), 3. D. Jones, 34. Landeskog (O´Reilly, Downie), 50. Downie (R. Wilson, O´Reilly)

Carolina - Florida 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Faulk (E. Staal, Samson), 38. J. Jokinen (Skinner) - 54. Fleischmann (Versteeg, Ellerby), 59. Wolski (Matthias, Garrison), rozhodujúci sam. nájazd Weiss

Nashville - San Jose 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Góly: 3. C. Wilson (Tootoo), 4. S. Weber (Erat, S. Kosticyn), 16. Klein (Josi, Fisher), 33. S. Weber (Legwand, R. Suter), 58. Erat (G. Bourque, Josi), 60. Spaling (Tootoo, C. Wilson) - 11. P. Marleau (Pavelski, J. Thornton), 21. Pavelski (P. Marleau, J. Thornton)

Edmonton - Phoenix 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 49. Nugent-Hopkins (Hemský, Hall) - 6. Ekman-Larsson (Hanzal), 19. Ray Whitney (R. Vrbata, Hanzal), 58. Doan (Yandle, Aucoin)

Calgary - Philadelphia 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Giordano, 6. Stajan (Bouma), 33. Kostopoulos (Tanguay), 51. Tanguay (tr. strieľanie) - 36. Voráček (MESZÁROŠ, Grossman), 40. Coburn (Carle, Read), 48. Hartnell (Timonen, Giroux), 53. Hartnell (Grossman, Giroux), rozhodujúci sam. nájazd Read

Los Angeles - Chicago 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 11. D. Brown (Stoll), 18. D. Brown (Martinez, Stoll), 25. D. Brown (W. Mitchell), 27. W. Mitchell (D. Brown, Stoll)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com