VIDEO Višňovský pri výhre Anaheimu, dve mínusky Sekeru

Bobby Ryan prekonáva ChabibulinaBobby Ryan prekonáva Chabibulina Zdroj: SITA

NEW YORK - V troch zápasoch NHL v noci na utorok nebodoval ani jeden z dvoch slovenských hokejistov. Z víťazstva 4:2 sa tešil obranca Ľubomír Višňovský, ktorého Anaheim zdolal na domácom ľade Edmonton 4:2. Višňovský ohrozil súperovu bránku dvoma strelami a na ľade strávil takmer 20 minút. "Káčeri" sa týmto triumfom opäť o čosi priblížili k play off, keď v Západnej konferencii síce figurujú až na 12. mieste, na ôsme San Jose však strácajú už len 5 bodov.

"Stále veríme v postup do play-off. Ak budeme aj naďalej vyhrávať, potom sa tam určite dostaneme," povedal pre AP Corey Perry, ktorý strelil v závere duelu dva góly a na svojom konte ich už má 200. v kariére v NHL. Jednu asistenciu zaznamenal Teemu Selänne a vyrovnal sa ďalšej fínskej legende Jarimu Kurrimu na 19. mieste historickej tabuľky produktivity NHL (1398 bodov).

Prehru musel naopak stráviť ďalší zadák Andrej Sekera v službách Buffala. "Šable" prehrali s Winnipegom 1:3, pričom Sekera bol hneď pri dvoch inkasovaných góloch a do štatistík si tak pripísal dva mínusové body.

"Som sklamaný. Päťdesiat minút hráme dobre a potom urobíme v obrane veľkú chybu, ktorá rozhodne o zápase. Je to škoda, mohli sme získať aspoň bod," uviedol tréner Sabres Lindy Ruff.

V treťom zápase si Pittsburgh poradil doma s Phoenixom 2:1. Významnou mierou sa pod víťazstvo "tučniakov" podpísal brankár Marc-Andre Fleury, ktorý zneškodnil 36 striel.

"Predchádzajúce dva domáce zápasy sme nehrali najlepšie a dnes sme chceli podať zlepšený výkon. Aj sa nám to podarilo, ale na body to nestačilo," povedal podľa AP Čech v službách Coyotes Radim Vrbata, ktorý dosiahol 200. asistenciu v kariére.

Pittsburgh - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 12. Z. Michálek (J. Staal), 15. Kunitz (Malkin, P. Martin) - 42. Ray Whitney (R. Vrbata, Hanzal)

Anaheim - Edmonton 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 18. J. Blake (Ryan, Fowler), 49. Ryan (Selänne), 57. Perry (Hagman), 59. Perry - 40. Horcoff (Schultz), 59. Eberle (Nugent-Hopkins, Horcoff)

Winnipeg - Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 14. Ladd (Little), 49. Wheeler (Little), 51. Thorburn (Little, Enström) - 40. Tropp (Ellis, Boyes)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com