VIDEO Buffalo a Pittsburgh víťazne, Sekera nehral

Carl Gunnarsson a Joe Vitale v súbojiCarl Gunnarsson a Joe Vitale v súboji Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Buffala zvíťazili v noci na štvrtok v NHL nad Carolinou 3:2 po predĺžení. O triumfe Sabres rozhodol v 61. minúte Jason Pominville. Rakúšan Thomas Vanek si v drese domácich pripísal na konto gól a asistenciu, slovenský obranca Andrej Sekera do hry nezasiahol.

Buffalo sa výbornými výsledkami v poslednom období začína hlásiť o play off, na ktoré stráca už len dva body. "Táto sezóna sa pre nás nevyvíjala najlepšie. Zakopali sme sa hlboko v diere, nebolo ľahké sa z toho dostať, ale teraz sa začína všetko otáčať k lepšiemu," vyhlásil Pominville. V tabuľke Východnej konferencie je jeho tím na 9. mieste, dva body za ôsmym Winnipegom.

Pittsburgh aj vďaka dvom presným zásahom Pascala Dupuisa zdolal Toronto 3:2. "Tučniaci" už prehrávali 0:2, ale skóre dokázali zvrátiť a vo svojej hale Consol Energy Center vyhrali siedmy zápas v rade a už jedenásty z posledného tucta.

"Cítime, že tento rok sme schopní zvrátiť akýkoľvek nepriaznivý stav a dnes sme to ukázali," trafil klinec po hlavičke Dupuis. Doplnil ho spoluhráč z obrany Matt Niskänen. "Nebýva zvykom, aby sa mužstvo dostalo späť do hry takým spôsobom, akým sme to predviedli my. Väčšinou sú vedúce tímy výborné v držaní si náskoku. Aj keď sme prehrávali 0:2, nič sme nezmenili na našej hre, zostali sme rovnako agresívni a hladní po góloch."

Buffalo - Carolina 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 21. Myers (Kaleta, Leopold), 22. Vanek (Ehrhoff, Pominville), 61. Pominville (Ehrhoff, Vanek) - 3. Špaček (McBain, J. Jokinen), 26. LaRose (Skinner)

Pittsburgh - Toronto 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 30. Dupuis (Niskanen, J. Staal), 42. J. Staal (Orpik, Dupuis), 45. Dupuis (Steve Sullivan, Lovejoy) - 21. Kessel (Gardiner, Bozak), 28. Gunnarsson (Grabovskij, MacArthur)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com