VIDEO Bilbao dobylo Schalke, prehra Valencie s Alkmaarom

Fernando Llorente sa raduje so spoluhráčmiFernando Llorente sa raduje so spoluhráčmi Zdroj: SITA

LISABON - Futbalisti Sportingu Lisabon vyhrali v prvom štvrťfinále Európskej ligy nad ukrajinským prekvapením ročníka Metalistom Charkov 2:1. Vytvorili si tak sľubnú pozíciu do budúcotýždňovej odvety.

Bundesligové Schalke 04 Gelsenkirchen podľahlo doma španielskemu Athleticu Bilbao 2:4 po dramatickom priebehu. Zápas bol aj mikrosúbojom dvojgólových strelcov Raúla Gonzálesa na domácej strane, resp. Fernanda Llorenteho.

"Bol to skvelý zápas. Nebolo to ale vôbec jednoduché, lebo súper veľmi dobre odpovedal na náš prvý gól. To, čo opäť predvádzal Raúl bolo neuveriteľné," vyjadril sa po stretnutí kanonier 11. tímu La Ligy Llorente. "Vedeli sme, že budú dobrí aj po prestávke, ale zlyhali sme v obrane. Teraz nám už veľa ľudí nebude veriť, no stále sa môžeme pokúsiť o zázrak. Potrebujeme tri góly, no vo futbale je možné všetko," povedal obranca Schalke Christian Fuchs.

Do odviet pôjdu v lepších pozíciách aj holandský AZ Alkmaar, ktorý doma zdolal FC Valenciu 2:1, resp. Atletico Madrid, ktoré si poradilo 2:1 s Hannoverom 96 vďaka gólu Eduarda Salvia z 89. minúty.

Na štadióne Vicente Calderona dostalo domáce Atletico bundesligistu pod tlak od úvodných minút, v čo rezultoval prvý gól Radamela Falcaa v 9. minúte. Bol to už siedmy gól pre Kolumbijčana v tomto ročníku EL, v tom minulom ich nastrieľal rekordných 17. Do hry dostal nemecký klub Mame Diouf v 38. minúte po centri Larsa Stindla a zdalo sa, že hostia budú duel kontrolovať.

Ale v predposlednej minúte vyslal z diaľky efektívnu strelu argentínsky útočník Salvio a dostal domáce publikum aj tréner Madridu Diega Simeoneho do poriadneho oslavného varu po víťaznom góle.

"Vďaka Bohu za tento gól. Ten nám dá teraz šancu lepšie sa nadýchnuť pred zápasom v Nemecku, kam predsa len ideme v lepšej pozícii," vyjadril sa autor rozhodujúcej strely.

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - Athletic Bilbao (Šp.) 2:4 (1:1)
Góly: 22. a 60. Raúl - 20. a 73. F. Llorente, 81. De Marcos, 90.+ Muniaín, rozhodoval: Proenca (Portug.)

Atletico Madrid (Šp.) - Hannover 96 (Nem.) 2:1 (1:1)
Góly: 9. Falcao, 89. Salvio - 38. M. Diouf, rozhodoval: Lannoy (Fr.)

AZ Alkmaar (Hol.) - FC Valencia (Šp.) 2:1 (1:0)
Góly: 45.+ Holman, 79. Martens - 52. Mehmet Topal, rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Sporting Lisabon (Portug.) - Metalist Charkov (Ukr.) 2:1 (0:0)
Góly: 51. Izmajlov, 64. E. Insúa - 90.+ Cleiton Xavier (z pok. kopu), rozhodoval: Stark (Nem.)

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com