VIDEO Real Madrid deklasoval APOEL, dva góly Ronalda

Kaká, Hamit Altintop a Cristiano RonaldoKaká, Hamit Altintop a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid potvrdili svoju tohtosezónnu skvelú gólovú produktivitu aj v odvetnom zápase štvrťfinále Ligy majstrov proti APOELu Nikózia. "Biely balet" zdolal prekvapenie sezóny s prehľadom 5:2 a v semifinále ho čaká Bayern Mníchov.

Čierny kôň súťaže a aktuálne tretí tím cyperskej ligy však nesklamal ani na San Bernabeu. Hostia takmer polhodinu držali bezgólový stav, ale potom center Marcela na druhú žrď prešiel až k Ronaldovi a ten otvoril skóre. Marcelo v 37. minúte prihral aj na druhý gól, Kaká trafil spoza šestnástky parádnou technickou strelou k vzdialenejšej žrdi - 2:0. V ďalších minútach prvého dejstva Real tretí gól nepridal.

O tretí gól stretnutia sa postarali prekvapujúco hostia, peknú kombináciu zakončil v 67. minúte Manduca. APOEL ožil a niekoľkokrát pohrozil. Lenže Real Madrid má Ronalda, ktorý z priameho kopu poslal loptu perfektne do šibenice a v 8 zápasoch LM dal 8 gólov. Súčasne dal v tejto sezóne už 49 gólov v súťažných zápasoch. Štvrtý úder do cyperskej siete zasadil už o päť minút Callejón. Hostia sa však nevzdali, z pokutového kopu znížil na 4:2 Solari. Lenže na druhej strane odpovedal mäkkým lobom Di Maria a Real Madrid mohol oslavovať.

"Bolo náročné chalanov motivovať, pretože bolo ťažké predstaviť si, že APOEL príde a vyhrá u nás 4:1. Všetko sme mali pod kontrolou už pred zápasom, ale som spokojný za odvedenú prácu. Mohol som dať niektorým aj vydýchnuť. Súper vydal zo seba v LM všetko a určite ho môžu tešiť dva góly na Santiago Bernabeu," sumarizoval Jose Mourinho.

"Rozhodlo sa už v Nikózii, chceli sme si užiť tento zápas a myslím si, že divák si musel prísť na svoje. Výsledok nie je podstatný pri spätnom pohľade na celé naše pôsobenie, ktoré musí napĺňať hrdosťou," povedal na margo účinkovania APOEL-u v LM jeho tréner Ivan Jovanovič.

Real Madrid (Šp.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 5:2 (2:0)
- prvý zápas 3:0
Góly: 26. a 75. Cristiano Ronaldo, 37. Kaká, 80. Callejón, 84. Di María - 67. Manduca, 82. E. Solari (z pok. kopu), rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Real Madrid: Casillas - Sergio Ramos, Varane, Pepe, Marcelo (46. Callejón) - Sahin, Granero (65. Raúl Albiol) - Hamit Altintop, Kaká, Cristiano Ronaldo - G. Higuaín (54. Di María)

APOEL: Urko Pardo - Poursaitidis, Paulo Jorge, Claudiano da Silva, W. Boaventura - Nuno Morais, Helio Pinto (78. Satsias) - Charalambides, Marcinho, Manduca (68. Adorno) - Aílton Almeida (69. E. Solari)

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com