VIDEO Phoenix v predĺžení zdolal Nashville, rozhodol Whitney

Radosť hráčov PhoenixuRadosť hráčov Phoenixu Zdroj: SITA

GLENDALE - Hokejisti Phoenixu Coyotes zvíťazili v úvodnom zápase 2. kola play off NHL nad Nashvillom Predators 4:3 po predĺžení a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Druhý zápas semifinálovej série Západnej konferencie je na programe v noci na pondelok opäť na ľade arizonského tímu.

O úspešnom vstupe kojotov rozhodol onedlho 40-ročný Ray Whitney, ktorý v 15. minúte extradejstva využil vyhraté vhadzovanie Martina Hanzala a bekhendom prekonal brankára dravcov Pekku Rinneho. Pre veterána to bol pritom len druhý gól v play off v kariére, ten prvý skóroval pred sedemnástimi rokmi rozhodol sériu jeho vtedajšieho klubu San Jose s Calgary v siedmom zápase.

"Kojoti" v riadnom hracom čase trikrát viedli, no napokon uspeli až v nadstavenom čase. Doň sa ako prvý tím v histórii NHL dostali po šiesty raz v úvodných siedmich súbojoch play off. Phoenix v tohtoročnej nadstavbe nehral predĺženie iba v poslednom dueli šesťzápasovej série 1. kola proti Chicagu Blackhawks. Rovnako v tohtoročnej tradícii pokračuje i Nashville, ktorému sa po piatich súbojoch 1. kola s Detroitom ani v šiestom dueli tohtoročnej vyraďovacej fázy nepodarilo dať viac ako tri góly.

"Marty vyhral vhadzovanie, išiel som pred bránku a trafil puk," cituje portál nhl.com veterána Whitneyho, pre ktorého to bol pritom len druhý gól v predĺžení v play off v kariére. Ten prvý v roku 1995 rozhodol v siedmom zápase sériu jeho vtedajšieho klubu San Jose proti Calgary. "V tretej časti sme nedokázali reagovať na aktivitu súpera. Doma sme tak prišli o vedenie v tretej tretine už po štvrtý raz," dodal Whitney. "

V prvej polovici zápasu sme nehrali dobre," mieni kouč Nashville Barry Trotz, ktorého zverenci mali po sérii proti Detroitu týždňovú zápasovú prestávku. "V tretej časti sme sa rozbehli a v predĺžení sme boli lepší. V zápase sme mali možno 30 šancí. Domáci brankár Mike Smith však predviedol vynikajúce zákroky, najmä pri možnosti Frankie Bouillona v predĺžení. Žiaľ, nepodarilo sa nám dať ďalší gól."

Phoenix - Nashville 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 8. R. Vrbata (Ray Whitney, Ekman-Larsson), 24. Klesla (Langkow, Aucoin), 37. Mikkel Boedker (Vermette, Klesla), 75. Ray Whitney (Hanzal) - 15. Yip (Bouillon, C. Smith), 32. A. Kosticyn (Hörnqvist, Bouillon), 56. Erat (Hörnqvist, R. Suter)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com