Nemecko zdolalo Taliansko, Endras udržal čisté konto

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: iihf.com

ŠTOKHOLM - 76. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku a Švédsku odštartovali. V Štokholme otvorili program B-skupiny Nemci a Taliani. Sledujte ONLINE priebeh zápasu:

Nemecko - Taliansko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 17. Schubert (Ullmann), 23. Reimer (Ullmann, Gogula), 46. Fischer (Gogula, Ullmann). Rozhodcovia: Kurman (Švaj.), Patafie (USA) – Dehaen (Fr.), Dussureault (Kan.). Vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Nemecko: Endras - Ondruschka, Fischer, Reul, N. Goc, Schubert, Lavallee, Krueger, Kink - Hospelt, Tripp, Rankel - Greilinger, Schutz, M. Goc - Reimer, Ullmann, Gogulla - Kaufmann, Barta, Furchner.

Taliansko: Bellissimo - Helfer, Borsatello, De Marchi, Plastino, Johnson, Larkin, Marchetti, Iori - Insam, Scandella, Egger - Iannone, Rocco, Sirianni - Edwardson, Fontanive, Ansoldi - Felicetti, Bernard, De Toni.

Duel mali nemeckí reprezentanti pod kontrolou, do vedenia ich dostal v 17. minúte Schubert po výbornej akcii Ullmanna. Talianska defenzíva kapitulovala raz aj v prostrednom dejstve, keď si pred bránou počkal na ďalšiu prihrávku Ullmanna Reimer. Tretí gól strelili Nemci v tretej tretine v presilovej hre, keď tvrdou strelou od modrej čiary prekonal gólmana Talianov Fischer. Aj pri tomto góle si asistenciu zapísal výborne hrajúci Ullmann.

• Zdroj: športky, ts