Lotyši idú za postupom, hladko zdolali Taliansko

Thomas Larkin a Gints MeijaThomas Larkin a Gints Meija Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Hokejisti Lotyšska zvíťazili nad Talianskom vysoko 5:0 a so šiestimi bodmi na konte si posilnili postupové vyhliadky do štvrťfinále. Taliani z doterajších troch vystúpení na šampionáte vydolovali iba dva body.

Lotyši sa v zápase štokholmskej B-skupiny ujali vedenia v 10. minúte, keď tečovanú strelu Keninša pustil taliansky brankár Bellissimo za svoj chrbát. V prostrednej časti stretnutia doplatili Taliani na nepremieňanie šancí a tiež na časté vylúčenia, čo súper potrestal ďalšími dvoma gólmi. V poslednej tretine v pohode hrajúci Lotyši vyhnali súperovho brankára Bellissima z "klietky" po štvrtom góle z hokejky Indrasisa a po prežití oslabenia udreli aj piatykrát.

Lotyšsko - Taliansko 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 19. Keninš (Berzinš), 25. Meija (Keninš, Bartulis), 38. Bartulis (Cipulis), 41. Indrasis (Sprukts, Galvinš), 43. K. Redlihs (Indrasis). Rozhodcovia: Kaval (USA), Olenin (Rus.) - Morrison (USA), Suominen (Fín.), vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2785 divákov.

Lotyšsko: Masalskis - Galvinš, K. Redlihs, Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs, Lavinš, Andersons - Sprukts, M. Redlihs, Indrasis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Keninš, Berzinš, Meija - Saulietis, Stals, Jass.

Taliansko: Bellissimo (41. Tragust) - Helfer, Scandella, Marchetti, de Marchi, Plastino, Johnson, Larkin - Felicetti, Bernard, de Toni - Tudin, Egger, Ansoldi - Fontanive, Rocco, Sirianni - Insam, Edwardson, Iannone.