Bakoš stále optimistom: Dúfam, že Sparta ešte zaváha

Marek Bakoš
Marek Bakoš

PLZEŇ - Futbalisti Viktorie Plzeň sa v závere sezóny nadýchli k mohutnému finišu a stále majú šancu obhájiť majstrovský titul. Dve kolá pred koncom im patrí tretia priečka, keď za lídrom Gambrinus ligy Libercom zaostávajú o tri body.

Najbližšie si zverenci Pavla Vrbu v domácom prostredí zmerajú sily s Příbramom. Tomuto súperovi pritom v novembrovom dueli podľahli 1:2. Momentálne však Západočesi ťahajú osemzápasovú sériu bez prehry (z toho sedem víťazstiev a sedem stretnutí bez inkasovaného gólu).

"Niektoré zápasy nám nevyšli. Verím tomu, že sme na ne už zabudli a dokázali súperom, ktorí nás porazili, vrátiť prehry. Dúfam, že Příbram, v úvodzovkách, dostane to, čo jej patrí," povedal slovenský útočník Plzne Marek Bakoš pre klubový web a na margo remízy Liberca so Slováckom (0:0) uviedol: "Skoro celú sezónu naháňame mužstvá, ktoré sú pred nami, takže teraz je to pre nás pozitívne povzbudenie. Verím, že do konca ligy budeme mať len dobré výsledky a potom sa to odrazí v konečnom umiestnení. Len škoda, že to celkom nezáleží od nás. Musíme si počkať a dúfať, že Sparta zaváha."

S Gambrinus ligou 2011/12 sa Viktoria rozlúči 12. mája zápasom na ihrisku Liberca. Hráči Plzne sa už tradične môžu spoľahnúť na výdatnú podporu svojich fanúšikov, v predošlom kole ich na Štruncove sady proti Slavii Praha prišiel podporiť "plný dom". 

"Na ligový zápas to bolo niečo neskutočné. Možno okrem Sparty a posledného stretnutia minulého ročníka s Ostravou som tu nič takého nezažil. Bolo to o to krajšie, že sa tak stalo na našom novom štadióne, ktorý je taký, že divákov je viac počuť. Bolo to fantastické a verím, že aj posledným domáci duel sa tomu čo najviac priblíži," uzavrel Bakoš. 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA