Pošta vydá pamätnú známku so striebornými hokejistami

Slovenskí hokejisti na poštovej známke
Slovenskí hokejisti na poštovej známke

BRATISLAVA - Slovenská pošta vydá poštovú známku s vyobrazením slovenského tímu, ktorý získal strieborné medaily na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Na známke bude celý tím nastúpený na modrej čiare po skončení súboja základnej skupiny v Helsinkách so Švajčiarskom (1:0). Známka s nominálnou hodnotou 0,40 eura vychádza v náklade 250-tisíc kusov.

"Poštové známky, ktoré vydávame, sú plánované s dvojročným predstihom. Pri mimoriadnych príležitostiach však vydávame aj špeciálne poštové známky, ktoré sú dodatočne zaradené do emisného plánu. Strieborné hokejové víťazstvo je určite výnimočná príležitosť, práve preto sme sa rozhodli vydať známku so slovenskými hokejistami,“ informovala Pivarčiová.

Spolu so známkou pošta vydáva aj Obálku prvého dňa (FDC), motívom ktorej je trojica útočiacich hokejistov znázornená v lineárnej štruktúre zachytávajúcej pohyb vo farbách slovenskej trikolóry a rímska číslica II symbolizujúca druhé miesto na majstrovstvách sveta s prekríženou hokejkou.

Pošta vydala aj prítlač na 3D celinovej pohľadnici s ďakovným gestom kapitána nášho tímu Zdena Cháru, ktoré venoval zosnulému Pavlovi Demitrovi.

"Na prítlač Slovenská pošta zvolila práve pohľadnicu s fotografiou Pavla Demitru, ktorú vydala pri príležitosti minuloročných majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji," uzavrela Pivarčiová.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Slovenská pošta

DISKUSIA