Slovenky zavŕšili kvalifikáciu o ME prehrou s Chorvátskom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

NOVIGRAD - Slovenské hádzanárky zavŕšili účinkovanie v 6. kvalifikačnej skupine o postup na majstrovstvá Európy nedeľňajšou prehrou s Chorvátkami 20:26. Zverenky Petra Sabadku obsadili v skupine 3. miesto, keď okrem dvoch víťazstiev s Taliankami zvyšné stretnutia prehrali.

Postupujúce tímy boli známe už po skončení 5. kola, za bezchybnými Chorvátkami obsadili druhú priečku, zabezpečujúcu tiež miestenku na šampionát do Holandska, v tabuľke Dánky.

Chorvátsko - Slovensko 26:20 (18:12)

rozhodovali: Kurtagic a Wetterwik (Švéd.)

Zostava a góly Slovenska: Túrociová, Súlovská - Trochtová, Pileková 2, Košíková, Súkenníková 1, Wollingerová 1, Polláková 1, Stuparičová 2, Tóthová 3, Drotárová, Michnová 1, Dubajová 4, Szarková, Jakubisová 5, Szöllösiová

Najviac gólov Chorvátska: Penezičová 6, Šeričová, Gačeová, Arslanagičová, Lovričová a Bašičová po 3

Slovenky rýchlo prehrávali 2:6, ale favoritky si držali pri tele do polovice prvého polčasu. V 18. minúte po ich chybách odskočili domáce v na 6 gólov (12:6) a i keď nehrali nijak oslňujúco, polčas si bez problémov ustrážili. Po obrátkach zahrali Slovenky bojovne, 10 minút nepustili Chorvátky k skórovaniu, no ich nevýrazný útok ich znovu obral o zdramatizovanie duelu. Najbližšie sa Slovenky dokázali k Balkánkam dostať na 3 góly pri 17:20. Domáci triumf však, aj napriek tomu, že domáci tréner Vladimir Canjuga ku koncu poriadne prestriedal, v ohrození nebol ani chvíľu.

Peter Sabadka (tréner SR): "Na pôde favorita a víťaza skupiny sme podali náš najlepší výkon v kvalifikácii. So súperom sme držali krok, ešte pár minút pred koncom bolo len o tri góly a domáci si nedovolili stiahnuť z palubovky svoje hviezdy. Z tohto pohľadu môžem vysloviť spokojnosť. Výsledok je podľa vývoja pre nás krutý, svedčal by mu dvoj- či trojgólový rozdiel. Sme radi, že naša forma vygradovala k záveru kvalifikačných bojov, na našej hre vidieť progres."