Lacko triumfoval nad Ungurom, postupuje do 2. kola

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: SITA

WIMBLEDON - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenec trénera Mateja Liptáka zdolal na úvod Rumuna Adriana Ungura za 100 minút presvedčivo 7:6 (4), 6:1, 6:3.

Lacko si v 2. kole zmeria sily s úspešným z duelu Jürgen Melzer (Rak.) - Stanislas Wawrinka (Švaj.-25). Bez ohľadu na meno postupujúceho pôjde o bývalého člena Top 10. Lacko s Wawrinkom (24.) ešte nehral, Melzerovi (35.) podľahol v marci 2010 v Davisovom pohári na "harde" 6:7 (2), 5:7, 5:7.

Lacko na kurte č. 5 nastrieľal 9 es, Ungur urobil 6 dvojchýb. Slovák získal 83 % loptičiek rozohraných vlastným prvým podaním, Rumun iba 60 %. Postupujúci mal vynikajúci pomer "winnerov" a nevynútených chýb 36:9, zdolaný 35:23.

Slovenský tenista už má istotu 23 125 libier a 45 bodov do hodnotenia. V areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu vyrovnal svoj miestny rekord z predvlaňajška. Minulý rok ako kvalifikant prehral v 1. kole so Slovincom Gregom Žemljom.

V prvom sete duelu si obaja hráči držali podanie až do stavu 4:4. V deviatom geme slovenský daviscupový reprezentant súpera brejkol, no Rumun hneď vzápätí kontroval a tak prišiel na rad tajbrejk. V skrátenej hre sa presadil Lacko, dostal sa na koňa a v druhom sete dovolil uhrať Ungurovi iba jediný gem. Hneď na začiatku tretieho dejstva sa Lacko po rýchlom brejku ujal vedenia 3:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Ungurom tak upravil na 3:0.

Lacko po hladkom postupe netajil spokojnosť. "Odohral som dobre celý zápas. Vedel som, že Ungur môže byť nepríjemným súperom, čo sa v prvom sete aj potvrdilo. Po inkasovanom brejku na začiatku druhého setu mu išiel level dolu. Ja som sa zlepšil a vďaka koncentrovanému výkonu som dotiahol zápas do víťazného konca," povedal Lacko.

Lukáš LACKO (SR) - Adrian Ungur (Rum.) 7:6 (4), 6:1, 6:3

1. podanie (úspešnosť v %): 60 z 92 = 65 % - 62 z 96 = 65 %
využitie 1. podania: 50 zo 60 = 83 % - 37 zo 62 = 60 %
využitie 2. podania: 17 z 32 = 53 % - 18 z 34 = 53 %
esá: 9 - 3
dvojchyby: 1 - 6
víťazné údery: 36 - 35
nevynútené chyby: 9 - 23