VIDEO ManCity bez gólu aj proti Drážďanom, 30 minút Weissa

Predzápasové pozdravy kapitánov s rozhodcamiPredzápasové pozdravy kapitánov s rozhodcami Zdroj: mcfc.co.uk

INNSBRUCK - Aktuálny anglický šampión Manchester City odohral na sústredení v rakúskom Innsbrucku druhý prípravný duel. Po prehre s Al Hilalom nedokázali zverenci trénera Roberta Manciniho streliť gól ani nemeckému druholigistovi so slávnou históriou z Drážďan. Keďže strelecky sa nepresadil ani súper, diváci sa gólu nedočkali.

Taliansky kouč využil v zápase až 23 hráčov, medzi ktorými boli aj súrodenci Yaya a Kolo Touré či hviezdni argentínski útočníci Tévez a Agüero. Posledný zápas v Rakúsku odohrá Manchester City v piatok 20. júla o 18:30 proti Besiktasu Istanbul, opäť v Innsbrucku.

V drese The Citizens odohral približne 30 minút Vladimír Weiss, keď v 62. minúte nahradil Lopesa. Práve slovenský stredopoliar mal najväčšiu šancu duelu, keď v 66. minúte zakončoval z hranice pokutového územia lobom po ukážkovom dlhom pase od Tourého, ale  "brankár Fromolowitz bol rýchlejší ako cyklista Bradley Wiggins a vytlačil pokus mimo bránky,"  cituje situáciu web mcfc.co.uk.

Rumunský brankár Costel Pantilimon (25) po bezgólovom priebehu uvedol: "Bol to typický priateľský zápas, sme unavení. Je to iba príprava, ale bol to dobrý duel a tešíme sa na posledné stretnutie s Besiktasom. Výsledok nebol dôležitý, najdôležitejšie bolo nezraniť sa. Šancu dostali mladší hráči, ktorí na seba musia pracovať. Toto sú ideálne podmienky, kde sa môžu ukázať, aby dostali šancu v Premier League."

Manchester City - Dynamo Drážďany 0:0
4615 divákov.

Manchester City:  Pantilimon (74. Johansen) - Zabaleta (74. Elabdellaoui), Kolo Touré (86. Boyata), Savič (86. Mancini), Kompany (68. Rekik) - Biton (86. Evans), Yaya Touré (70. Razak), Lopes (62. Weiss), Kolarov (74. Helan) - Tévez (74. Scapuzzi), Agüero (46. Jelavič, 86. Bunn)

• Zdroj: športky, ts, mcfc.co.uk