Ohlasy: Nešťastný ťuk Hochšíkov, Dukátová mohla byť lepšia

Sklamaní Pavol a Peter Hochschornerovci
Sklamaní Pavol a Peter Hochschornerovci

BRATISLAVA - Súhrn ohlasov slovenských vodnoslalomárskych reprezentantov na štvrtkový bronz bratov Petra a Pavla Hochschornerovcov v kategórii C2 a 6. miesto Jany Dukátovej v K1 na Hrách XXX. olympiády v Londýne:

Peter Škantár (reprezentant SR v C2): "Pre mňa osobne je vystúpenie a konečná tretia priečka Hochschornerovcov trochu sklamaním. Veril som, že získajú štvrté zlato na olympijských hrách, pretože v kategórii C2 sú najlepší na svete. Nešťastný ´ťuk´ vo finálovej jazde im však v tom zabránil, pretože inak boli najrýchlejší. Dnes mali menej potrebného športového šťastia. Vo vodnom slalome sa za chyby tvrdo platí. Myslím si, že to trochu pokazili v spodnej časti trate. Briti mali možnosť 1,5 roka doma trénovať, tento kanál poznali, čo aj dokonale využili. Pokiaľ ide o Janu Dukátovú, jej dnešnú finálovú jazdu som nevidel. Napriek tomu som čakal od nej lepšie umiestnenie, pretože je to skúsená a veľmi dobrá kajakárka. Veril som, že môže dosiahnuť na medailové stupne."


Elena Kaliská (dvojnásobná olympijská víťazka a reprezentantka SR v K1): "Pokiaľ ide o Hochschornerovcov, povedzme si na rovinu - škoda toho finálového ´ťuku´. V prípade, že by zašli čisto, boli by zlatí, čo by bolo skvelé. Je to však šport, a tak to treba aj brať. Musíme sa pozrieť aj na to, čo dosiahli predtým. Navyše ´Hochšíci´ boli pod veľkým tlakom okolia, všetci od nich očakávali iba najcennejší kov. Chlapci sú určite sklamaní, ale život ide ďalej. Každá medaila sa ráta. Pre Janku Dukátovú je šieste miesto medzi kajakárkami určite sklamaním. Myslím si, že do Londýna išla s veľkými očami. Ja sa však domnievam, že pri jej olympijskom debute môže byť spokojná so svojím vystúpením. Ona je iný typ pretekárky ako ja. Tento londýnsky kanál nebol pre ňu stavaný a šitý na jej mieru. Nebola to voda, na ktorej sa môže viezť."

Tomáš Kučera (reprezentant SR v C2): "Veril som ´Hochšíkom´, že budú zlatí, veď v našej kategórii sú to top pretekári. V tejto sezóne boli jednoznačne najlepší. Navyše Česi Volf a Štěpánek, ktorých som tiež favorizoval, nepostúpili do olympijského finále. Chalani to mohli mať dnes uľahčené, určite chceli vystúpiť na najvyšší stupienok. Napriek dotyku bránky mohli do toho viac dupnúť, určite by zvíťazili. Nevyšlo im to, ale aj bronz je dobrý. Briti ma jednoznačne prekvapili prvým a druhým miestom. Janka Dukátová je skúsená pretekárka. Myslím si, že dnes mohla skončiť aj lepšie ako na 6. mieste. Určite si aj ona sama želala lepší rezultát."

Ján Bátik (reprezentant SR v C2): "Hochschornerovci dosiahli pekný výsledok. Museli to byť dnes veľké nervy. Už pre mňa bolo sledovať semifinále a finále doma veľké napätie, nie to ešte tam štartovať... Na druhej strane si myslím, že nezašli dnes svoju optimálnu jazdu, keď im to dokonale kĺže. Každý športovec by však asi bral tretie miesto na olympijských hrách, ja určite. Janka ma neprekvapila pozitívne ani negatívne. Všetci sme zvyknutí na jej jazdy, je to výborná kajakárka. V Londýne však išla dosť na istotu. Myslím si, že pri svojom olympijskom debute dosiahla pekný výsledok."


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA