Maďarov čaká Švédsko, Francúzi rozhodli v poslednej sekunde

Daniel Narcisse a Victor Tomas GonzalezDaniel Narcisse a Victor Tomas Gonzalez Zdroj: SITA

LONDÝN - Hádzanári Francúzska postúpili na Hrách XXX. olympiády v Londýne do semifinále. Obhajcovia zlatých medailí z Pekingu 2008 zdolali vo štvrťfinále Španielov gólom najlepšieho strelca zápasu Williama Accambrayho v poslednej sekunde druhého polčasu 23:22.

"Po mojom prvom zápase na turnaji sa cítim veľmi dobre. V predchádzajúcich stretnutiach som len sledoval spoluhráčov na palubovke, teraz som konečne zasiahol do boja aj ja. Pri mojom víťaznom pokuse som nemal čo stratiť. Splnil som len to, čo odo mňa ľudia očakávali," uviedol strelec rozhodujúceho gólu William Accambray.

Medzi kvarteto najlepších tímov postúpili aj Maďari, ktorí v stredu vyradili Islanďanov, obhajcov strieborných medailí z Pekingu 2008, po dvojnásobnom predĺžení 34:33. V prvom polčase boli Maďari lepší a vyhrali ho 16:12. Po zmene strán hádzanári Islandu skvalitnili hru a poradilo sa im ujať vedenia. Ešte 14 sekúnd pred koncom druhého dejstva bol stav v ich prospech 27:26 a navyše hádzali pokutový hod. Gudjonsson však trafil len do ruky brankára Fazekasa a Lékai z protiútoku dve sekundy pred sirénou vyrovnal na 27:27. Po prvom predĺžení bol stav opäť nerozhodný 30:30, v druhom už Island nedokázal "skrotiť" nabudených Maďarov, ktorých podržal vynikajúci Fazekas. Islanďania na OH 2012 vyhrali základnú skupinu bez zaváhania, to však potom prišlo hneď na úvod vyraďovacej fázy.

V treťom štvrťfinále vyhrali Švédi nad trojnásobnými majstrami Európy Dánmi 24:22 a v semifinále sa stretnú s Maďarmi.

Reprezentanti Chorvátska sa stali poslednými postupujúcimi, vo štvrťfinále zdolali Tunisanov 25:23, hoci polčas prehrali 11:12. Zverenci trénera Slavka Golužu sa stretnú v boji o postup do finále s Francúzskom.

Chorvátsko - Tunisko 25:23 (11:12)
Najviac gólov: Čupič 8 - Jallouz a Alouini po 4

Švédsko - Dánsko 24:22 (11:9)
Najviac gólov: Doder 6 - Lindberg 6

Island - Maďarsko 33:34 po dvojnásobnom predĺžení (30:30, 27:27, 12:16)
Najviac gólov: Sigurdsson 8 - L. Nagy 9

Španielsko - Francúzsko 22:23 (12:9)
Najviac gólov: Tomas González 6 - Accambray 7