V K1 dominovala Carringtonová, Kmeťová v B-finále 6.

Ivana KmeťováIvana Kmeťová Zdroj: SITA

LONDÝN - Úradujúca majsterka sveta Lisa Carringtonová z Nového Zélandu sa stala v Londýne olympijskou víťazkou v K1 na 200 m v rýchlostnej kanoistike.

Carringtonová v dramatickom finále zdolala Ukrajinku Innu Osypenkovú-Radomskú. Až bronz napokon získala najväčšia favoritka ženského kajakárskeho šprintu Natasa Dusevová-Janicsová. Maďarka vlani na MS neštartovala pre materské povinnosti, tento rok vyhrala európsky šampionát.

Slovenka Ivana Kmeťová obsadila v K1 žien na 200 m konečné 14. miesto. V sobotňajšom B-finále dopádlovala na 6. priečke.

"Pred 'béčkom' som si povedala, že chcem skončiť celkovo v prvej polovici štartového poľa. Keďže nás spolu v šprinte singlistiek štartovalo 29, šiestym miestom sa mi to dnes aj podarilo docieliť. Fúkal vietor zľava, myslela som si pred štartom, že ôsma dráha bude dosť nevýhodná, nakoniec sa však ukázalo, že jednotka na kraji tiež neposkytovala výhodu - Nemka skončila až za mnou. S tým, čo som predviedla v šprinte môžem byť spokojná," komentovala svoje posledné vystúpenie na kanáli Eton Dorney Kmeťová.

A-finále: 1. Lisa Carringtonová (N. Zél.) 44,638, 2. Inna Osypenková-Radomská (Ukr.) +0,415, 3. Natasa Dusevová-Janicsová (Maď.) +0,490, 4. Teresa Portelová-Rivasová (Šp.) +0,688, 5. Marta Walczykiewiczová (Poľ.) +0,862, 6. Natalia Lobovová (Rus.) +1,323, 7. Jess Walkerová (V. Brit.) +1,523, 8. Teresa Portelová (Portug.) +1,911

B-finále: 1. (celkovo 9.) Jenni Mikkonenová (Fín.) 44,643, ... 6. (14.) Ivana Kmeťová (SR) +0,913