Česká nemohúcnosť v útoku trvá, Bílekovci prehrali s Fínskom

Theodor SelassieTheodor Selassie Zdroj: SITA

TEPLICE - Českí futbalisti nezvládli generálku na októbrové zápasy kvalifikácie na MS 2014, keď dnes v Tepliciach v prípravnom zápase podľahli Fínsku 0:1.

Český tím ani vo štvrtom zápase po sebe nedokázal streliť gól, na ktorý hráči čakajú už 378 minút.  Výhru Fínska v 43. minúte zariadil jedinou presnou trefou zápasu útočník Pukki a postaral sa o to, že Severania po troch predchádzajúcich prehrách prvýkrát v histórii český tím porazili.

Sklamanie, zloba a hnev pulzovali v trénerovi Michalovi Bílkovi, ktorý sa len ťažko zmieroval s tým, ako biedny výkon jeho tím podal predovšetkým v prvom polčase. Napriek tomu verí, že reprezentanti v ďalšej časti kvalifikácii nájdu tvár v domácich zápasoch s Maltou a Bulharskom.

"Za to, ako zle sme hrali v prvom polčase, si prehru zaslúžime. Hráči si snáď uvedomili, že takto sa ďalej hrať nedá," povedal Bílek po zápase. "Neviem, čím to bolo, ale prístup bol veľmi zlý. Fíni nás predčili pohybom, nasadením, všetkým. A všetci naši hráči podali veľmi zlý výkon. Chápem aj to, že fanúšikovia boli nahnevaní," uviedol Bílek.

Česko - Fínsko 0:1 (0:1)
Gól: 43. Pukki

Írsko - Omán 4:1 (3:0)
Góly: 7. Long, 23. Brady, 36. Doyle, 85. Pearse - 73. Al-Farsi

Juhoafrická republika - Mozambik 2:0 (1:0)
Góly: 7. a 88. B. Parker

Libéria - Ghana 2:0 (2:0)

• Zdroj: ČTK, SITA, youtube