Nováčik z Myjavy si poradil s Košicami, dva góly Černáčeka

Radosť hráčov Spartak MyjavaRadosť hráčov Spartak Myjava Zdroj: SITA

MYJAVA - Diváci sa ešte nestihli ani poriadne usadiť a už sa mohli radovať z gólu. Už v 1. minúte totiž kopal priamy kop Kuračka, Tofiloski jeho strelu len vyrazil pred Černáčka a ten sa zblízka nemýlil – 1:0. Nacvičený signál využili domáci hráči pri rohovom kope v 14. minúte, kedy zahrali roh nakrátko, Sládek odcentroval a Siva hlavičkoval iba do rukavíc brankára Košíc.

Krásnu akciu predviedli domáci v 21. minúte, kedy sa Sládek vrútil do šestnástky, obišiel obrancu a jeho center premenil hlavičkou na druhý gól Harsányi, ktorý si tak osladil debut na myjavskom trávniku – 2:0. Hráči Košíc sa postupne dostávali viac do hry na konci prvej polhodinky zahrávali roh, Matič presne našiel hlavu Škutku a hosťujúci kanonier znížil na 2:1. Už o tri minúty bol však rozdiel opäť dvojgólový. Kuračka kopal roh a domáci kapitán Černáček sa po druhý krát presadil zblízka – 3:1. Košické zníženie viselo na vlásku v 38. minúte. Matič kolmo vysunul Viazanka v pokutovom území, ten presne našiel pred bránou voľného Nováka, ten však spálil tutovku, keď jeho strelu chytil Šulla. Peknou strelou z 20 metrov sa na záver prvého polčasu prezentoval Matič, Šulla vyrazil.

Domáci vstúpili aktívne aj do druhého dejstva. V 52. minúte bol kolmo vysunutý Kuračka, ktorý prevetral rukavice Tofiloskeho. Svižný futbal pokračoval aj v nasledujúcich minútach, viaceré akcie však neboli dotiahnuté do presného zakončenia. To prišlo až v 66. minúte, keď sa Harsányi predral do pokutového územia, jeho prízemnú strelu z ľavej strany kryl Tofiloski. Hostia sa aj striedaniami snažili oživiť hru a v 71. minúte sa po centri z pravej strany dostal do zakončenia Duda, Šulla bol však pozorný. Aj napriek zlepšenej hre sa hostia do výraznej šance nevedeli dostať a domáci tak kontrolovali výsledok. Až v 89. minúte Novák napriahol z 20 metrov, Šulla predviedol perfektný zákrok. Vo výbornej kulise sa hral kvalitný ligový zápas so zaslúženým víťazstvom pre Myjavu.

Spartak Myjava - MFK Košice 3:1 (3:1)
Góly: 1. a 34. Černáček, 20. Harsányi - 31. Škutka, ŽK : 80. Majerník, 90.+ Harsányi - 63. Šinglár, 77. Duda, 87. Kavka, rozhodovali: Marhefka - Kubačka, Jenčura, 1938 divákov

Myjava: Šulla - Siva, Černáček, Častulín, T. Mrva - Kukoľ, P. Kuračka (86. P. Ďuriš), Marček (79. Majerník), Sládek - Harsányi, Kosík (55. M. Dian)

Košice: Tofiloski - Bašista, Chupáč (60. Kavka), Viazanko, Ostojič (60. Pavúk) - J. Novák, Bukata, U. Matič, Šinglár, Karaš (21. Duda) - Škutka

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Prvý gól nám určite pomohol. Vedeli sme, že šanca presadiť sa je po štandardných situáciách. Dnes nám to vyšlo takmer stopercentne, musím chalanov pochváliť. Dnešné body boli veľmi dôležité, aby sme po prípadnej výhre Trnavy neboli poslední a chalanom to trochu zväzovalo nohy. Kuračka či Marček už odohrali lepšie zápasy. Aj lavička dnes vyhrala, Košice mali na nej mladých chlapcov. Vedeli sme, že aj prestriedaním môžeme víťazstvo udržať."

Ján Kozák st., tréner Košíc: "Zápas ovplyvnil prvý gól v prvej minúte po hrubej brankárovej chybe. Celá obranná štvorica potom zneistela, hlavne pri štandardných situáciách. Také chyby sa nevidia ani v nižších súťažiach. My ideme svojou cestou, neľahkou. Snažíme sa hrať futbal, či doma, či vonku, lebo iba takéto zápasy posúvajú hráčov ďalej. Dnešná prehra bola krutá."

• Zdroj: TASR, SITA