Košice nastrieľali deväť gólov a sfúkli nováčika z Piešťan

Košičania oslavujúci svoj gólKošičania oslavujúci svoj gól Zdroj: TASR

KOŠICE - V Košiciach sa diváci od úvodu nenudili. Domáci začali vo veľkom štýle, keď už po 107 sekundách Kuběna otvoril skóre. Na začiatku 6. min pridal Slovák druhý gól a s nováčikom to veru nevyzeralo dvakrát dobre.

Prišli však dve presilovky hostí a diváci sa nestačili čudovať. Piešťanci sa z úvodnej facky rýchlo otrepali a po góloch Jánoša a H. Ručkaya sa začínalo odznova. Strelci boli naďalej pri chuti a aj z tretej presilovky v zápase padol gól. Tentoraz do Tomekovej bránky. Takáčov presný zásah však mal už za následok výmenu brankárov. Na ľad vykorčuľoval Ondrejka.

Ten si síce udržal do prestávky čisté konto, no v druhej časti hry sa už len prizeral uragánu Košíc. Ten spustil Pašek, v presilovke naň nadviazal svojím druhým gólom v zápase oslávenec Slovák (24 rokov), o chvíľu na to Piatak a parádnu desaťminútovku zakončil Róbert Huna vo vlastnom oslabení. V 36. min. krásnu kombinačnú akciu Košíc, na konci ktorej bol Jenčík zastavila žŕdka. O chvíľu však svoj druhý gól v stretnutí strelil aj Pašek a tesne pred odchodom do šatní aj Róbert Huna.

V tretej časti hry sa nováčik prebral u útlmu a pomohli mu hlavne presilovky. V priebehu 24 sekúnd hostia dvakrát skórovali. V 51. min. mohol domácich fanúšikov, ktorí si želali desiatku, vyslyšať Kuběna, ale nepremenil trestné strieľanie. Onedlho Stupka strelil piaty gól hostí.

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 9:5 (3:2, 6:0, 0:3)
Góly: 2. Kuběna (Marcel Haščák, Pašek), 6. Marek Slovák (Spilar, R. Jenčík), 11. M. Takáč (Marcel Haščák, Kuběna), 22. Pašek (Marcel Haščák, R. Jenčík), 26. Marek Slovák (Michal Novák, R. Jenčík), 28. E. Piatak (Jokeľ), 30. Róbert Huna (Marcel Haščák, Michal Novák), 38. Pašek (Róbert Huna, Marcel Haščák), 40. Róbert Huna (P. Svitana, Richard Huna) - 6. H. Ručkay (J. Ručkay, Drgoň), 8. Jánoš (V. Nemec), 44. Drgoň (Peško, Filip), 44. V. Nemec (S. Saliji, Jánoš), 54. Stupka (T. Melichárek, Tatar)
Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky 2:4, oslabenia 1:0, Rozhodovali: R. Lauff - M. Korba, P. Korba, 4116 divákov

Košice: Hylák - Deyl, D. Brejčák, Martin Chovan, Kolba, Michal Novák, M. Takáč, M. Macejko - P. Svitana, Róbert Huna, Richard Huna - Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík- Kuběna, Marcel Haščák, Pašek - Gmitter, E. Piatak, Jokeľ - Marcel Baláž

Piešťany: Tomek (12. Ondrejka, 40. Tomek) - Brňák, Urban, Filip, Drgoň, A. Kolník, Cuník, A. Hruška, Bučka - Tatar, T. Melichárek, Stupka - J. Ručkay, Otčenáš, H. Ručkay - Haring, Peško, Chylo - S. Saliji, V. Nemec, Jánoš

Radim Rulík (tréner Košíc): "Začali sme dobre, onedlho sme súpera dostali späť do zápasu. Dôležitý bol tretí gól. Druhá časť hry nám vyšla, šesť gólov hovorí samo za seba. V tretej tretine sme prestali hrať, hráči nechceli korčuľovať a to bolo pre mňa obrovské sklamanie. To by si hráči smerom k divákom nemali dovoliť. Sú profesionáli a mali by hrať do 60. minúty. Dúfam, že v ďalších zápasoch sa im niečo podobné nestane."

Milan Klement (tréner Piešťan): "Ťažko sa mi hodnotí stretnutie, lebo deväť gólov je deväť gólov. Dokresľovali celkový obraz zápasu. Domáci boli od začiatku lepší. My sme v prvých dvoch tretinách podali veľmi zlý výkon. V poslednej sme trochu zmiernili prehru, keď domáci poľavili v nasadení. Víťazstvo Košíc je zaslúžené a spravodlivé."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv