Piešťany dramatizovali duel s dvadsiatkou, Tatar prispel gólom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Piešťany po prvej tretine viedli v Bratislave 3:0, keď mladých hráčov dvadsiatky jasne prevýšili a dva góly hostí pripravil Tomáš Tatar. V prostrednom dejstve ale zverenci trénera Ernesta Bokroša podali výborný výkon a dokázali vyrovnať. Ich snaha však napokon body nepriniesla.

Dvadsiatka" nevstúpila do duelu dobre. Už v desiatej sekunde putoval na trestnú lavicu Fekiač a hneď po jeho návrate na ľad otvoril skóre Otčenáš. Druhý gól pridali Piešťany v 6. min, do streleckej listiny sa v početnej výhode zapísal Tatar, keď pred Romančíkom tečoval strelu Drgoňa. Ešte pred prvou sirénou vybojoval puk Chylo, našiel voľného Stupku a jeho pokus skončil v bránke HK Orange 20.

V II. tretine mladíci viditeľne ožili. Prvú polovicu tejto dvadsaťminútovky poznačili najprv vylúčenia na oboch stranách a neskôr nepremenené šance Bíreša a J. Ručkaya. Prvý gól HK Orange 20 strelil v 30. min Uhrík, ktorého pokus zápästím skončil v hornom rohu Tomekovej bránky. O necelé dve minúty neskôr Boltun opäť trafil puk do hornej časti bránky Tomeka a tréner hostí Milan Klement si vyžiadal oddychový čas. Nabudená "dvadsiatka" pokračovala v aktivite, no Uhrík tentoraz nepochodil, vzápätí však priamo z vhadzovania vyrovnal na 3:3 B. Mráz. Šancu na štvrtý gól svojho mužstva mal Fujerík, na druhej strane Filip a Chylo.

V tretej časti mali prevahu hostia z Piešťan, ktorú korunovali v 45. min gólom: v protiútoku Haring našiel Peška a ten naklonil misky váh na stranu extraligového nováčika. Ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný gól, pretože Piešťany rozumne bránili a mladíkom už nedovolili ohroziť Tomeka a ani sami sa príliš nehrnuli do útoku. Tímu HK Orange 20 v závere nepomohla ani 30-sekundová hra bez brankára.

HK Orange 20 - ŠHK 37 Piešťany 3:4 (0:3, 3:0, 0:1)
Góly: 30. Uhrík (Fekiač, Buri), 32. Boltun (Rusina, B. Mráz), 34. B. Mráz - 3. Otčenáš (Cuník, Tatar), 6. Tatar (Drgoň, J. Ručkay), 18. Stupka (Chylo), 46. Peško (Haring, Cuník)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Kacej, Výleta, 526 divákov

SR20: Romančík (21. Nagy) – Korím, Rusina, Nechala, Luža, Buri, Tóth, Pospíšil, Mikéska - Lipovský, Fekiač, Uhrík – Hinďoš, Bíreš, Hudec – Podsedlý, Boltun, Mráz – Korytko, Fujerík, Klučiar

Piešťany: Tomek – Urban, Brňák, Drgoň, Filip, Cunik, Kolník, Bučka, Hruška - Stupka, Mertel, Melichárek – J. Ručkay, Otčenáš, Tatár – Chylo, Peško, Haring – Jánoš, Nemec, Saliji

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Začali sme tradične a rýchlo prehrávali 0:2. V 5. min sme mali už dve vylúčenia, čo je zlé. Nie je to tlakom súpera, ale našimi chybami. Menej umenia oproti súperom musíme nahradiť bojovnosťou a agresivitou. Druhá tretina vyzerala tak, ako by mala hrať táto reprezentácia. Málo našich skúseností viedlo k štvrtému inkasovanému gólu. Hráčov môžem pochváliť za nasadenie a hru v dvoch tretinách."

Roman Sýkora (asistent tréner Piešťan): "Vedeli sme, že dvadsiatka ma dobré mužstvo a pripravovali sme sa na ňu zodpovedne. Úvod nám celkom vyšiel a naštartovali sme sa dvoma gólmi. Pridali sme aj tretí a zdalo, že môžeme mať zápas pod kontrolou. V prvej prestávke sme chlapcov upozornili, že mladíci budú hrať až do konca, ale nezobrali si to do hlavy. Súper sa nakopol a zbytočne sme duel zdramatizovali. Do tretej časti sme šli s tým, že chceme tri body. Pridali sme štvrtý gól, no do konca zápasu sme sa báli o výsledok."

• Zdroj: TASR, SITA