Tatar sa rozlúčil s extraligou a Piešťanmi dvoma gólmi v Bystrici

Tomáš Tatar a Radomír HeizerTomáš Tatar a Radomír Heizer Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA - Po výprasku v Poprade mali o čom domáci, už s uzdraveným Michalom Hudecom, rozmýšľať a zdalo sa, že aj zodpovedne vstúpili do seba. Začali nádejne, v 5. min najskôr tiesnený Lunter zlyhal, no Ján Sýkora ho gólovo pri žŕdke zastúpil. O necelú minútu neskôr akcia Stupku a strieľajúceho Mertela potvrdila, že v jednoduchosti je krása, stačila presná nahrávka a pohotovosť nakorčuľovaného Mertela.

Diváci sa nenudili a zložili poklonu aj brankárovi Dzubinovi, ktorý pri presilovke hostí zneškodnil strelu Tatara ležiac na ľade so zdvihnutým betónom. Presilovka v 16. min o dvoch hráčov domácim netrvala administratívnych 49 sekúnd, skrátil ju Heizerov teč po strele Bambúcha. Ak by 'barani' v druhej tretine neubrali na nasadení, posadili by sa na koňa, no v 25. min Tatarov nos na góly zaúčinkoval po presnej nahrávke od Brňáka a keď J. Ručkay spred bránky zušľachtil v 35. min bratskú nahrávku H. Ručkaya, domáci sa zlomili. Až do prestávky korčuľovali v apatii a určite privítali klaksón, ktorý ich poslal do šatne 'vytriezveť'.

V tretej tretine Bystričania opäť zapli na vyššie obrátky, defenzíva hostí ich však do nebezpečnejšieho zakončenia nepustila, a naopak, v 48. min Jánoš v ideálnom brejkovom postavení minul puk po nahrávke od Memca. Aj Hlinkova pozícia v 50. min si pýtala gól, no odkrytú bránku netrafil a nevyrovnal. Aspoň však zavelil do boja a väčšej ofenzívy, ktorej chýbalo len jediné, gólový efekt. Piešťanci v 56. min po chybe obrany vďaka S. Salijimu skóre zvýšili a v tom najlepšom čase otupili snahu domácich o zvrat. O veľký zázrak sa ešte pokúšali v presilovke umocnenej aj odvolaním brankára v 57. min, gólman Tomek bol však nepriestrelný, a tak udrelo na druhej strane, Tatar v 59. min spečatil víťazstvo 'havranov' do jednoznačnej podoby. Vo svojom poslednom zápase v slovenskej extralige sa tak predviedol vo výbornom svetle a už zajtra zamieri do zámoria, kde bude pôsobiť na farme Detroitu v AHL.

HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 2:5 (2:1, 0:2, 0:1)
Góly:5. Ján Sýkora (Lunter, Hudec), 16. Heizer (Bambúch, J. Predajniansky) - 6. Mertel (Stupka), 25. Tatar (Brňák, V. Urban), 35. J. Ručkay (H. Ručkay, Tatar), 56. S. Saliji (V. Nemec) 59. Tatar (R. Filip)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - R. Bednár, Gavalier, 1540 divákov

Banská Bystrica: Dzubina - Richter, Michal Grman, J. Predajniansky, Bambúch, Ketner, Styk - Ján Sýkora, Hudec, Lunter - Jabrocký, Heizer, F. Nemček - Šimun, Češík, Hvila - Lamper, Petro, Marcinek, od 41. min Michal Hlinka

Piešťany: Tomek - Brňák, V. Urban, Drgoň, R. Filip, A. Kolník, Cuník, A. Hruška, Bučka - T. Melichárek, Mertel, Stupka - J. Ručkay, Tatar, H. Ručkay - Haring, Peško, Chylo - S. Saliji, V. Nemec, B. Jánoš

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Pokúšali sme sa odčiniť prehru z Popradu, no len v prvej tretine sa nám to darilo. Potom sme nepochopiteľne odišli, vyrábali hrubé individuálne chyby, prestali sme korčuľovať, veriť si. Niektorí hráči akoby ani nechceli puk, takto sa o priazeň fanúšika nehrá. V závere sme chytali zajaca za chvost, nestalo sa to prvýkrát, vdaku si zaslúži len náš fanklub za vytrvalú priazeň. Niektorí hráči nenapĺňajú očakávania, trpezlivosť s nimi dochádza. Nad nikým nelámeme palicu, no určite vyžadujeme od nich lepšie výkony. zatiaľ sa nespokojnosť rieši pohovormi, nerád niekomu siaham na peniaze, máme úzky káder, no nejako sa sa musíme pohnúť vpred."

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Čakali sme ťažký zápas a dobre sa naň pripravili. Rýchlo sme vyrovnali, v druhej tretine sme vývin skóre zvrátili, v tretej čakali na vhodnú príležitosť, aby sme víťazstvo potvrdili. Podarilo sa nám aj prikrášliť výsledok vďaka Tomášovi Tatarovi, ktorý sa s nami lúčil a pomohol nám v ôsmich zápasoch, za čo mu ďakujeme a želáme v Kanade veľa úspechov."

Tomáš Tatar, autor dvoch gólov Piešťan, za ktoré hral posledný zápas: "Mám všetko zbalené, ráno odchádzam do Ameriky, v utorok už trénujem, v piatok hrám zápas. Pobyt v Piešťanoch mi pomohol dostať sa do tempa a dúfam, že mi to bude padať. Proti Banskej Bystrici celý tím bojoval a ja odchádzam s dobrým pocitom. Neuspokojujem sa, mohli sme získať viac bodov, no pre nováčika to nebolo zlé. Vytvorili sme skvelú partiu a teší ma, že som si vybral práve Piešťany."

• Zdroj: TASR, huste.tv