Nitra po predĺžení zdolala Martin, rozhodol Kováčik

Víťazná radosť hráčov NitryVíťazná radosť hráčov Nitry Zdroj: SITA

NITRA - Na prvú väčšiu šancu čakali diváci do 6. min, v ktorej Hamrák neuspel svojím bekhendovým pokusom. O tri minúty neskôr sa už domáci radovali, keď M. Segľa zužitkoval prihrávku od T. Chrenka.

Radosť Nitry trvala veľmi krátko, pretože už o 17 sekúnd neskôr vyrovnal spomedzi kruhov obranca hostí Pukalovič a začínalo sa odznova. V 11. min vrátil domácim vedenie M. Kováčik, ktorý sa dostal do úniku, po ktorom nedal šancu Šurekovi.

V úvode druhej časti mohol náskok domácich zvýšiť Stümpel, ale zblízka nenamieril presne. V 23. min domáci pridali tretí gól, v presilovke uspel obranca König. O ďalšie dve minúty sa M. Segľa zbytočne tešil z ďalšieho gólu, pretože hlavný arbiter jeho gól po porade s videorozhodcom neuznal. Z protiútoku potom 'udreli' hostia, v skrumáži pred bránkou Nitry sa k puku dostal Pukalovič a svojím druhým gólom v zápase znížil na 3:2.

Hostia vyrovnali hneď v úvode tretej časti. v 43. min sa pred Žigárdym ocitol Fadrný a zblízka prekonal svojho krajana v nitrianskej bránke. Domáci sa snažili získať späť stratené vedenie, no márne. V presilovke mal blízko ku gólu Kováčik, ale Šurek zmaril jeho blafák. Hostia sa v polovici III. tretiny dostali prvýkrát do vedenia, keď Petruška zo strednej vzdialenosti prestrelil Žigárdyho. V 54. min hrala Nitra presilovku a po Tománkovej strele zachránila hosťujúceho brankára ľavá žŕdka. Trvajúcu početnú výhodu napokon využil M. Segľa, ktorý bol na konci efektnej spolupráce s Königom a Jokilom. V závere tretej časti mali domáci výhodu presilovky, v ktorej mal najväčšiu šancu Kováčik, ale Šurek mu pokazil radosť. V predĺžení rozhodol o nitrianskom víťazstve M. Kováčik, ktorý najskôr nepremenil trestné strieľanie, no potom úspešne tečoval strelu od modrej čiary.

HK Nitra - MHC Mountfield Martin 5:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 8. M. Segľa (T. Chrenko, Jokila), 11. M. Kováčik (Stümpel, R. Tománek), 23. König (T. Chrenko), 55. M. Segľa (Jokila, König), 65. M. Kováčik (Stümpel) - 8. Pukalovič (Markovič), 27. Pukalovič, 43. Fadrný (Jonák), 50. T. Petruška (Vartovník, M. Beran)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše T. Chrenko (Nitra) 5 min za pichnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Brath, Tvrdoň, 2122 divákov

Nitra: Žigárdy - König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Rais, Trefný, F. Kuzma, Bene - Jokila, T. Chrenko, M. Segľa - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Pupák, Hamrák, Mašlonka - Kadura, Podstavek, Kmeč

Martin: Šúrek - A. Novotný, Beňa, Pukalovič, Tupý, Slávik, Perniš, Zukal, M. Danko - T. Petruška, M. Beran, Vartovník - Markovič, M. Hollý, Mikušovič - Jonák, Horský, Fadrný - Kentoš, Dírer, Murček

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "V našom tíme už nebolo cítiť také napätie, ako trebárs pred zápasom s Trenčínom. Počas prvých 40. min to bol z našej strany festival zahodených šancí a hráči mohli medzi sebou súťažiť, kto nepremení väčšiu príležitosť. Súper neskôr stiahol náš náskok a dostal sa aj do vedenia. V závere sme to chceli zvrátiť, v závere sme uspeli zásluhou šťastného teču. Sme radi za dva body. Teraz nás čakajú silní súperi. Veríme, že to bude aj pre divákov lákadlo a teraz sa ukáže naša sila."

Róbert Pukalovič (tréner Martina): "Nemali sme veľké oči, ale v kútiku duše sme dúfali, že môžeme nachytať Nitru. Doma hrala pred fantastickým publikom, dostala sa do vedenia, takže všetky klady boli na jej strany. Obrovská vďaka patrí našim hráčom za predvedený výkon. Prízvukoval som im, aby si zobrali ponaučenia zo svojich chýb, aby sa už nikdy v ich kariére neopakovali. My ideme postupne získavať skúsenosti od zápasu k zápasu a postupne budovať silu nášho mužstva. Mohol by som sa vyjadriť aj k iným veciam, no starám sa len o svoje."

• Zdroj: SITA, huste.tv