Tesná výhra Mountfieldu nad Žilinou, rozhodli až nájazdy

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MARTIN - Súboj šiesteho s ôsmym v tabuľke sľuboval tuhý boj o každý puk. Na programe bola najmä otázka, či domáci konečne strelia na domácom ľade gól. V úvode mali viac z hry hostia, ale stelecké pokusy skončili u pozorného Šureka.

Od 9. minúty sa obraz hry zmenil. Domáci pridali, lepšie korčuľovali, ale v koncovke sa nepresadili. Najmä Vartovník a Mikušovič nepremenili veľké príležitosti. Viackrát dobre zasiahol aj gólman Johanes. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj tentokrát.

V 22. minúte domáci nepokryli Laža a skúsený krídelník druhého útoku Žiliny otvoril skóre. Domácich tento gól na prekvapenie nedeprimoval. Zvýšili svoje úsilie a v 31. minúte vyrovnal Markovič, ktorý po 151 minútach tejto sezóny konečne pretrhol streleckú smolu na domácom ľade. Viackrát sa už v tejto tretine útočníci nepresadili a tak na ukazovateli skóre svietil výsledok 1:1.

Tretia tretina mala najvyššie tempo. Obe mužstvá príkladne bojovali. Hostia boli v útoku nebezpečnejší, ale výborný Šurek zneškodnil šance Krajčiho v 47., Valáška v 48. a Škodu v 60. minúte. Na druhej strane nepochodil v 50. minúte Markovič a v 57. Horský. Nerozhodlo sa v riadnom hracom čase, ani v predĺžení. Nakoniec víťazstvo a dva body pre šťastnejších martinských hokejistov zabezpečil v samostatných nájazdoch Beran.

MHC Mountfield - MsHK DOXXbet Žilina 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Markovič, rozhodujúci nájazd Beran - 22. Lažo. Rozhodovali: Jura, Kalina - V. Smerek, V. Kontšek, vylúčení: 3:2, navyše: Horský - Lažo 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedania: 29. Hús za Jonáka - 21. Horanský za Valáška, 31.-40. Hájnik za Laža, 1800 divákov

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "Tlak na nás sme veľmi cítili. Každý sa nás pýtal, kedy strelíme prvý gól. Povedal som hráčom, že musíme ísť za víťazstvom. Strelili sme konečne prvý gól z hry a vyšlo nám to aj v samostatných nájazdoch. Sme šťastní, boli sme úspešnejší, získali sme dva body a verím, že nám pomôžu v ďalšom priebehu extraligy."

Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: "Diváci videli veľmi dobrý hokej. Hralo sa z jednej strany na druhú s množstvom šancí. My sme vystrelil na bránku Martina 55-krát, ale Šurek v domácej bránke doslova čaroval a tak sme sa presadili za 65 minút len raz. V nájazdoch sa šťastie usmialo na domácich."