Piešťany vyhrali v Žiline, Tomek so shutoutom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - Piešťany vstúpili do zápasy zostra. Už po 74 sekundách strieľal ponad Lacovu lapačku Otčenáš a vymietol ľavý horný roh. V 6. minúte unikol vo vlastnom oslabení Haring, zakončil však vedľa brány. Následne mali hostia výhodu dvoch presilových hier, Žilinčania sa však bez väčších problémov ubránili. Vyrovnať mohli v 14. minúte, keď po Važanovej prihrávke strieľal z blízka Ižvolt, Tomek ale fantasticky zasiahol.

O pár sekúnd na to zasa namieril po samostatnom úniku Varga mimo brány.

Hneď v úvode prostredného dejstva sa preštrikoval až pred Tomeka Lažo, brankár hostí však jeho blafák zneškodnil. V 24. minúte po prihrávke Melichárka zakončoval v tutovej možnosti Filip, ale Laco vytiahol zázračný zákrok. V polovici duelu mali k dispozícii dve početné výhody domáci hokejisti, s výnimkou Vargovej strely si výraznejšiu príležitosť nevypracovali. V 35. minúte strieľal Lažo, hosťujúci gólman puk vyrazil na hokejku Sýkoru, do ktorého dorážky sa v poslednej chvíli výborne vrhol jeden z hokejistov hostí.

Do tretej časti nastúpili hostia s cieľom neurobiť chybu a domáci sa cez ich obranu len veľmi ťažko presadzovali. Navyše, v 45. minúte v presilovke pretlačil puk za Lacov chrbát Mertel a Piešťany vyhrávali o dva góly. V záverečnej desaťminútovke sa Žilinčania snažili s výsledkom niečo urobiť, ale strelecké pokusy Horanského a Drevenáka mierili len do náruče brankára Tomeka. Vďaka víťazstvu 2:0 si tak hráči Piešťan odviezli spod Dubňa plný bodový zisk.

MsHK DOXXbet Žilina - ŠHK 37 Piešťany  0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 2. Otčenáš (J. Ručkay), 45. Mertel (Otčenáš, R. Filip). Rozhodovali: Kubuš - Brath, Zvrškovec, vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1000 divákov.

Žilina: M. Laco - Brcko, Rúfus, Dlouhý, D. Devečka, Staňo, Sekáč - Horanský, T. Varga, Krajči - T. Sýkora, Škoda, Lažo - Važan, Drevenák, Ižvolt - Valášek, Hájnik

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Stupka, Melichárek, Tatar - Otčenáš, Mertel, J. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Jánoš, V. Nemec, S. Saliji

Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: "Keď porovnám tento zápas so stretnutím v Martine, opäť sme mali mnoho šancí, ale za 120 minút sme strelili jediný gól. Hrali sme veľa presilových hier, obrancovia však nevystrelili na bránu alebo trafili len brankára. Dve tretiny sme hrali dobre, v záverečnej nám už chýbali sily. Prakticky šiesty duel hráme len na tri päťky a sily nám chýbajú. Napriek tomu si šance dokážeme vypracovať, ale nie sme schopní ich premieňať."

Milan Klement, tréner Piešťan: "Víťazstvo nás samozrejme teší, ale v našej hre bolo veľa vecí, ktoré tam nemali byť. Mali sme veľa vylúčených hráčov, čím sme si komplikovali život. Najväčší podiel na dnešnom víťazstve má aj preto brankár Tomek."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv