Sýkora a Škoda vystrieľali body Žiline, tesná výhra nad Skalicou

Vladimír Škoda a Ivan JankovičVladimír Škoda a Ivan Jankovič Zdroj: SITA

SKALICA - Úvod zápasu priniesol zaujímavé momenty pred oboma bránkami, ale skóre sa nemenilo. Hostia hrali od 3. minúty presilovku pri vylúčení Juríka, strely Dlouhého, či teč Škodu zmenu skóre nepriniesli. Hosťom patrila najmä 8. minúta, keď najprv Horanský svoju šancu nevyužil, no z ďalšieho protiútoku na 0:1 za Kotvana dorážal Sýkora. Domáci mohli vyrovnať pri vylúčení Troligu, no do šancí sa dostávali viac hostia.

Po návrate vylúčeného hráča bol domáci útočník Preisinger vylúčený na 5+DKZ za seknutie. Domáci sa však úspečne 5-minútovej presilovke ubránili. Pred koncom prvej tretiny mali viacero šancí domáci, no Laco v žilinskej bránke vynikol po strelách Kudrnu a Holoviča. Domáci nevyužili ani ďalšiu presilovku pri vylúčení Devečku. Hostia uplatnili v stretnutí svoju rýchlosť a dôraz, s ktorým sa domáci nedokázali vysporiadať.

Ani vylúčenie hosťujúceho Laža na začiatku druhej tretiny neprinieslo zmenu skóre. Bakoš, či Bartánus sa ocitli v dobrej príležitosti, ale neskórovali a žilinského brankára neprekvapil svojou strelou spomedzi kruhov ani Konečný. Skaličania hrali nervózne, viazla im kombinácia, obrancovia robili časté chyby. Kotvan v bránke domácich len s vypätím síl riešil gólové šance hostí. Domácim nefungovala ani tradičná bojovnosť. Nevyužili ani ďalšie presilovky a doplatili na svoj nedôsledný prístup k zápasu, keď vylúčenie Bartánusa potrestali hostia strelením druhého gólu Škodom do prázdnej bránky.

Tretiu časť zápasu začali domáci náporom, no ich strelecké pokusy neboli presné, alebo ich riešil hosťujúci brankár Laco. Prekvapil ho až v 45. minúte Holovič strelou priamo z buly. Hostia mohli potrestať chybu domáceho Kutálka v 46. minúte, no proti bol domáci brankár. Skaličania nevyužili presilovku od 48. minúty za príliš veľa hráčov na ľade, Višňovský spálil bekendom veľkú šancu, podobne neuspel ani Bartánus. Ani ďalšie vylúčenie hosťujúceho Dlouhého domáci nevyužili, hoci strely Kozáka či Tršku mali razanciu, no menšiu presnosť. Domáci boli v početnej výhode opäť jaloví. V poslednej minúte domáci odvolali brankára, v power play sa im však vyrovnať nepodarilo a tri body si zaslúžene zo Záhoria odviezli bojovní, rýchli a dôrazní Žilinčania.

HK 36 Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 45. Holovič - 8. T. Sýkora (Lažo), 37. Škoda (Lažo)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše Preisinger (Skalica) 5 min + DKZ za seknutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Návratek a Tvrdoň, 1543 divákov

Skalica: Kotvan - Trška, L. Kozák, I. Jankovič, Vyrúbalík, Barák, Gábriš, Srnec, Jaborník - M. Bartánus, R. Školiak, M. Bakoš - T. Višňovský, A. Kudrna, M. Sloboda - Kutálek, Stieler, Preisinger - J. Jurík, Holovič, R. Konečný

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Rúfus, Dlouhý, Harant, Brcko, Sekáč, T. Staňo - Horanský, Troliga, T. Varga - T. Sýkora, Škoda, Lažo - Drevenák, Važan, R. Krajči - Mašlonka, Valášek, Hajnik

Peter Oremus (tréner Skalice): "Realizácia našich príležitostí bola veľmi slabá. V ostatných dvoch zápasoch sme dali len dva góly. Vývin dnešného stretnutia ovplyvnili aj presilovky, v ktorých sme sa ani raz nepresadili."

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "V kútiku duše sme verili, že by sme v Skalici mohli bodovať. V predchádzajúcich zápasoch sa nám nedarilo premieňať šance. Dnes sme sa zamerali na defenzívu, pokrytie stredného pásma, čo nám počas dvoch tretín vychádzalo. V tretej sme sa dostali pod veľký tlak, no šťastie bolo na našej strane. Sme veľmi radi, že sme dnes zvíťazili."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv