Vo Zvolene padlo 12 gólov, domáci zdolali Trenčín

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

ZVOLEN - Domáci mali hneď v úvode zápasu výhodu presilovky a Mucha ju dokonale využil. O päť minút sa strelecky presadil opäť Mucha, ktorý strelou od modrej čiary zasiahol hornú časť Kristínovej bránky. Gól na hokejke mal aj mladý Koyš, ale domáci brankár Šimčík jeho strelu vystihol.

V druhej časti Trenčania využili hneď v prvých sekundách presilovku. Biro z pravej strany delovkou poslal puk za domáceho brankára. Trenčanom vyšla aj následná presilovka. Bagin najprv po sóle nepremenil, ale na druhý pokus spoza bránky už nezaháľal. Hostia po vyrovnaní ožili. Domáci nevyužili ani deväťdesiatsekundovú presilovku o dvoch hráčov. Po druhom góle Bagina sa Trenčania ujali vedenia. Ich radosť ale netrvala dlho, lebo Lukáš Jurík našiel ideálne postaveného Chovana a ten z voleja vystrelil a vyrovnal na 3:3. V 34. minúte prasklo po narazení hráčov na trestnej lavici plexisklo a mužstvá odišli do šatní. Po polhodine sa začalo opäť hrať a Podkonický rozjasal divákov, keď pri hre štyroch na štyroch strelou spoza hráča otočil skóre.

Vposlednej tretine sa pri presilovej hre presadil aj Škvaridlo, keď ušiel trenčianskej obrane a pridal piaty gól domácich. Vzápätí prišla nepozornosť domácej obrany a Trenčania dvoma rýchlymi gólmi opäť vyrovnali. V 57. minúte Peter Zuzin nahodil puk a Podkonický ho poslal do bránky. Minútu pre záverečným hvizdom upevnil domáce víťazstvo Brabenec.

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 7:5 (2:0, 2:3, 3:2)
Góly: 3., 8. Mucha, 34. Chovan, 37., 57. Podkonický, 49. Škvaridlo, 59. Brabenec - 21. Biro, 23., 33. Bagin, 52. Mikula, 53. Fabuš. Rozhodovali: Lauff - M. Korba, P. Korba, vylúčení: 7:9, navyše Škvaridlo (Zvolen) 10 minút za narazenie zozadu, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 1371 divákov.

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Obe mužstvá boli útočne naladené, chceli vyhrať. My sme pri tom spravili veľké množstvo chýb, hlavne v defenzíve. V presilovkách súpera sme dostali až tri góly. Mali sme väčšiu túžbu zvíťaziť a to sa nám nakoniec podarilo."

Jozef Kaláber, tréner Trenčína: "Inkasovali sme hneď na začiatku stretnutia. Zmenili sme spôsob hry a podarilo sa nám vyrovnať. Zvolen zvýšil agresivitu, mali sme príležitosti v presilových hrách a poradilo sa nám vyrovnať a dokonca ísť aj do vedenia. Doplácame na neskúsenosť mladých chlapcov, ktorí spravia chyby, keď nie jeden tak druhý. Po druhom vyrovnaní na 5:5 sme urobili nepochopiteľné chyby a to súper využil."