Barcelona dobyla Lisabon, Celtic v Moskve zdolal Spartak

Alexis Sanchez oslavuje svoj gól Alexis Sanchez oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V jednom zo šlágrov programu druhého kola Ligy majstrov 2012/2013 vyhrali v G-skupine hráči Barcelony na ihrisku Benficy Lisabon 2:0. Katalánsky gigant je aj po dvoch zápasoch stopercentný.

Na Štadióne svetla v Lisabone otvorili hostia skóre už v 6. minúte, keď sa zblízka presadil Alexis Sanchez. Benfica sa s výdatnou podporou zaplneného hľadiska snažila odpovedať, ale proti bola defenzíva súpera na čele s gólmanom Valdesom. Po zmene strán potvrdil streleckú fazónu druhým gólom katalánskeho klubu Fábregas, pri oboch presných zásahoch asistoval Messi. Barcelona po triumfe 2:0 natiahla sériu víťazných zápasov v úvode novej sezóny už na osem, na konci stretnutia videl ešte Busquets červenú kartu. Tieňom bolo škaredé zranenie Carlesa Puyola, ktorý si zlomil ľavú ruku.

V ďalšom dueli G-skupiny prehral Spartak Moskva s Celticom Glasgow 2:3. Moskovčania po prehre v Barcelone potrebovali doma bodovať naplno, ich predstavy však začal rúcať už v 12. minúte presný zásah Hoopera. Nigérijčan Emenike potom síce dvoma gólmi otočil priebeh stretnutia, ale po vylúčení domáceho obrancu Insaurraldeho si domáci vypili kalich horkosti až do dna. Najskôr si Kombarov dal vlastný gól a v 90. minúte rozhodol o cennom triumfe škótskeho majstra hlavičkou Samaras. Spartak má tak po dvoch prehrách 2:3 stále na konte bodov nulu. Celtic vyhral v Lige majstrov vôbec prvýkrát na ihrisku súpera, keď 19 z 20 duelov vonku sa pre "katolíkov" skončilo prehrou.

"Moji hráči sa dnes prezentovali excelentným výkonom. Počas celého stretnutia sme sa spoliehali na protiútoky, čo sa nám aj vyplatilo. Sme radi, že sme dokázali pretrhnúť negatívnu sériu vonkajších zápasov," uviedol na margo historického zápasu Celticu jeho tréner Neil Lennon.

G-skupina:

Spartak Moskva (Rus.) - Celtic Glasgow (Škót.) 2:3 (1:1)
Góly: 41. a 48. Emenike - 12. G. Hooper, 71. D. Kombarov (vl.), 90. Samaras, ČK: 63. Insaurralde (Spartak), rozhodoval: Chapron (Fr.)

Spartak Moskva: Pesiakov- Makejev, Insaurralde, Pareja, D. Kombarov - Rafael Carioca - Ari (87. A. Kozlov), Källström, De Zeeuw (65. Bryzgalov), McGeady (76. Dzjuba) - Emenike

Celtic Glasgow: F. Forster - Ambrose, K. Wilson, Wanyama (70. Forrest), Izagguirre - Lustig, S. Brown, K. Commons, Mulgrew (80. Ledley) - Samaras, G. Hooper

Benfica Lisabon (Portug.) - FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:1)
Góly: 6. A. Sánchez, 56. Fábregas, ČK: 88. S. Busquets (Barcelona), rozhodoval: Cakir (Tur.)

Benfica Lisabon: Artur Moraes - Maxi Pereira, Jardel Nivaldo, Garay, Melgarejo - Salvio, N. Matič, Gaitán (75. Nolito) - E. Peréz (61. Pablo Aimar), Lima, Bruno César (46. C. Martins)

FC Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Puyol (78. A. Song), Mascherano, Jordi Alba - Xavi Hernández, S. Busquets, Fábregas (A. Iniesta) - Pedro Rodríguez (82. D. Villa), Messi, A. Sánchez