Bielsko-Biala s päticou Slovákov v základe podľahol Zabrze

Momentka zo súboja Bielsko-Biala - ZabrzeMomentka zo súboja Bielsko-Biala - Zabrze Zdroj: tspodbeskidzie.pl

VARŠAVA - Až pätica slovenských legionárov nastúpila v základnej zostave 7. kola poľskej Ekstraklasy v tíme Podbeskidzie Bielsko-Biala. Všetci z kvintenta Richard Zajac, Juraj Dančík, Michal Pietr-Bučko, Róbert Demjam, Matej Náther odohrali celý duel, no veľa dôvodov na radosť nemali, ich tím prehral doma s Górnikom Zabrze 1:3.

Futbalisti Korony Kielce zdolali v prvom sobotňajšom stretnutí 7. kola v zostave aj so slovenským obrancom Pavlom Staňom Zaglebie Lubin na vlastnom trávniku 1:0. Staňo odohral celý duel a v 67. minúte videl žltú kartu, v drese zdolaných odohral reprezentant Róbert Jež rovnako celý duel.

Korona Kielce - Zaglebie Lubin 1:0 /P. Staňo celý duel a v 67. minúte dostal ŽK - R. Jež odohral celé stretnutie/

Podbeskidzie Bielsko-Biala - Górnik Zabrze 1:3 /v drese domácich R. Zajac, J. Dančík, M. Piter-Bučko, R. Demjam a M. Náther odohrali celý duel/

Lech Poznaň - Piast Gliwice 4:0 /v drese hostí M. Ižvolt celý zápas, P. Cicman od 64. minúty/