Ižvoltov gól nestačil Gliwiciam, Jež dostal červenú kartu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: ruchchorzow.pl

VARŠAVA - Pestrý deň zažili v sobotu slovenskí legionári v najvyššej poľskej futbalovej súťaži. Matej Ižvolt v drese domáceho Piastu Gliwice v 19. minúte gólom do siete brankára Ruchu Chrzów Michala Peškoviča otvoril skóre, ale domáci napokon prehrali 1:3.

Na zápas Zaglebie Lubin - Bielsko-Biala (1:2) zase nebude mať dobré spomienky hráč Lubinu Róbert Jež, ktorý v 45. minúte videl červenú kartu a zápas nedohral. Naopak z víťazstva svojho tímu sa tešil brankár Bielska-Bialy Richard Zajac.

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:3
Matej Ižvolt odohral celý zápas, v 19. min skóroval a v 20. min dostal žltú kartu, Pavol Cicman (obaja Gliwice) hral od 83. min - Michal Peškovič odchytal celé stretnutie, Gábor Straka (obaja Chorzów) hral do 14. min

Zaglebie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biala 1:2
Róbert Jež (Lubin) hral do 45. min, keď dostal červenú kartu, Richard Zajac a Michal Piter-Bučko odohrali celý duel, Michal Piter-Bučko dostal v 63. min žltú kartu. Róbert Demjan hral do 62. min, Matej Náther presedel celý zápas na lavičke náhradníkov a Juraj Dančík (všetci Bielsko-Biala) nebol na zápasovej súpiske.

Jagiellonia Bialystok - Widzew Lodž 2:2