Brazília zdolala v príprave Japonsko 4:0, dva góly Neymara

Neymar v súboji o loptu s YoshidomNeymar v súboji o loptu s Yoshidom Zdroj: SITA

VROCLAV - Futbalisti Brazílie vyhrali v prípravnom zápase na poľskej pôde nad Japonskom presvedčivo 4:0. O dva góly "kanárikov" sa postaral Neymar, skóre otvoril už v 12. minúte Paulinho a uzavrel ho v 75. minúte Kaká.

Brazílčania, ktorí už vyhrali šesť zápasov za sebou, mohli zvíťaziť aj vyšším rozdielom, množstvo šancí však nepremenili a dvakrát trafili brvno.

Japonsko nedokázalo nadviazať na víťazstvo nad Francúzskom (1:0) a ukončilo sériu bez prehry, ktorá trvala osem duelov.

Vysoká výhra prišla vhod najmä trénerovi Brazílie Menezesovi, ktorý bol napriek výsledkom v usporiadateľskej krajine majstrovstiev sveta 2014 terčom kritiky.

Japonsko - Brazília 0:4 (0:2)
Góly: 12. Paulinho, 25. a 48. Neymar (prvý z 11m), 76. Kaká

• Zdroj: SITA, TASR, ČTK, youtube