Neymar sa blysol krásnou akciou, Santos stratil dvojgólový náskok

NeymarNeymar Zdroj: SITA

SAO PAULO - 31. kolo brazílskej futbalovej ligy prinieslo zápas Santos - Atlético Mineiro, čiže aj súboj dvoch veľkých hviezd. Na domácej strane sa už tradične všetko točí okolo Neymara, v drese hostí sa snaží hviezdnu minulosť "rozdúchať" Ronaldinho.

Diváci na štadióne Vila Belmiro napokon videli štyri góly a zmierlivý výsledok. Do streleckej listiny sa z dua hviezd zapísal iba miláčik domáceho publika, bývalý najlepší hráč sveta vyšiel naprázdno, ale môže ho tešiť zisk bodu na horúcej pôde.

Skóre otvoril už po 18. sekundách Miralles. V jedenástej minúte prišli veľké chvíle Neymara, ktorý si za poliacou čiarou efektne spracoval prihrávku, následne "zosmiešnil" dvoch hráčov hostí, ktorí sa zrazili a skončili na zemi. Potom nasadil svoj šprint a aj keď sa mu do cesty stihol postaviť ešte jeden z obrancov, poradil si jednoduchou fintou a s prehľadom zvýšil na 2:0.

Neymarov gól

Neymarova parádička

Hostia sa ale nezložili a ešte do prestávky stihli vyrovnať na konečných 2:2, keď sa presadili Bernard hlavičkou a Jo využil nedorozumenie obrany a brankára.

Santosu patrí po 31. kolách 9. miesto so ziskom 42 bodov. Atlético je druhé, na konte má 60 bodov a na lídra Fluminense ich stráca deväť.