Barcelona vydrela triumf nad Celticom, Spartak zdolal Benficu

Barcelona hostila na Nou Campe škótsky CelticBarcelona hostila na Nou Campe škótsky Celtic Zdroj: SITA

BARCELONA - FC Barcelona vyhrala nad Celticom Glasgow na Nou Campe 2:1. Škóti prekvapujúco otvorili skóre, keď v 18. minúte prekonal Victora Valdesa Giorgios Samaras, domáci favorit v tlaku potom vyrovnal až v 45. minúte vďaka Iniestovi, ktorému prihral Xavi. Drvivý tlak zúročil favorit až v 93. minúte, keď ho vykúpil gól Jordiho Albu. "Barca" má v tabuľke tri výhry z troch zápasov.

"Bola to akcia celého mužstva a ja som bol v správnom čase na správnom mieste. Neviem, čo hráči Celticu jedia, ale boli veľmi silní vo vzduchu, aj v obrane a útoku. Vzadu výborne uzatvárali priestor a nedávali nám miesto, no aj tak sme si vypracovali dosť šancí," povedal Alba po zápase.

Futbalisti Spartaka Moskva zvíťazili nad Benficou Lisabon 2:1. V Lužnikách mali domáci raketový nástup, v 3. minúte ich dostal do vedenia Rafael Carioca, ktorého do úniku vyslal výbornou prihrávkou Jurado a domáci stredopoliar rutinérsky zakončil medzi nohy brankára Artura. V 33. minúte hlavou premenil Salviov center Lima, keď chvíľu predtým nevyužil gólovú šancu bývalý hráč MFK Košice Nemanja Matič. Krátko pred prestávkou chcel hosťujúci Jardel odvrátiť nebezpečný center, ale nešťastne si zrazil loptu do vlastnej brány. V 69. minúte mal obrovskú šancu vyrovnať hosťujúci Salvio, ale z blízka Rebrova neprekonal. Mužstvo španielskeho trénera Unaia Emeryho tak zaknihovalo prvú výhru v skupine a preskočilo jednobodovú Benficu v tabuľke.

Spartak Moskva - Benfica Lisabon 2:1 (2:1)
Góly: 3. Carioca, 43. Jardel (vlastný) - 33. Lima. Rozhodca: Clattenburg (Ang.)

FC Barcelona - Celtic Glasgow 2:1 (1:1)
Góly: 45. Iniesta, 90.+3 Alba - 18. Samaras. Rozhodca. Rocchi (Tal.)

FC Barcelona: Víctor Valdés - Adriano Correia, Bartra, Mascherano, Jordi Alba - Xavi Hernández, A. Song, A. Iniesta - Alexis Sánchez (80. D. Villa), Messi, Pedro Rodríguez (76. C. Tello)

Celtic Glasgow: F. Forster - Lustig, K. Wilson, Ambrose, Izagguirre - Wanyama - Samaras (43. J. Forrest), S. Brown (63. Commons), Ledley, Mulgrew (76. Kayal) - G. Hooper