Martin dostal na domácom ľade debakel od Košíc

Samuel Mlynarovič v súboji s MartinomSamuel Mlynarovič v súboji s Martinom Zdroj: SITA

MARTIN - Martinské trápenie z ostatných zápasov pokračovalo aj v prvej tretine utorkového duelu. V 3. min síce Fadrný otvoril v presilovke skóre, ale potom zobrali opraty zápasu do svojich rúk "oceliari." Dvoma zlepenými gólmi v rozpätí 87 sekúnd uzemnili "kosačky".

Najskôr v 5. min využil dieru v domácej obrane Róbert Huna a potom sa obtočil Marcel Haščák okolo Volentierovej bránky a skóroval. V 8. min hralo s Košičanmi aj šťastie. Róbert Huna mieril iba do brankára, ale puk sa odrazil od strelcovej prilby do siete. Volentiera potom vystriedal Šúrek, no aj on rýchlo kapituloval. V 12. min vyťukal prvý košický útok domácich hráčov. Puk putoval po osi Jenčík, Spilar ku Slovákovi, ktorý ho už iba posunul do prázdnej bránky - 1:4. Martinčania sa v šatni trochu otriasli z góloveho prídelu a v 25. min po ideálnej Markovičovej prihrávke mal Horský na hokejke gól, ktorý ich mohol vzpružiť. O tri minúty však v presilovke opäť zaúradoval košický prvý útok a Jenčík poslal svoj tím už do štvorgólového náskoku - 1:5. Hostia tak definitívne zlomili čo i len náznak odporu svojho súpera. Zdecimovaní Martinčania sa v presilovke v 35. min iba prizerali rýchlej kombinácii Slováka s Jenčíkom, na konci ktorej bol Spilar. Rozhodca situáciu ešte konzultoval s videom, ale gól Spilara bol regulárny - 1:6. Dvadsaťpäť sekúnd pred druhým klaksónom ešte Hylák bravúrne chytil Hollého tutovku.

Všetko podstatné v stretnutí sa udialo v prvých dvoch častiach, a tak sa tretia tretina iba dohrávala. Pekný prienik Spilara a jeho bekhendový blafák, ktorým v 55. min spečatil skóre, dal bodku za zápasom.

MHC Mountfield Martin - HC Košice 1:7 (1:4, 0:2, 0:1)
Góly: 3. J. Fadrný (M. Beran, J. Perniš) - 5. Róbert Huna (Richard Huna), 6. Marcel Haščák (Michal Novák), 8. Róbert Huna (Richard Huna), 12. Marek Slovák (Spilar, R. Jenčík), 28. R. Jenčík (Marek Slovák, Spilar), 35. Spilar (Marek Slovák, R. Jenčík), 55. Spilár (Marek Slovák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bachúrik - Holienka, M. Valach, 1303 divákov

Martin: Volentier (8. Šúrek) - A. Novotný, J. Perniš, R. Pukalovič ml., A. Beňa, Zukal, Tupý, Alexejev, M. Danko - J. Markovič, M. Beran, J. Fadrný - T. Petruška, M. Hollý, Mikušovič - Murček, M. Horský, L. Vartovník - Jonák, Slávik, J. Kentoš

Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Deyl, M. Macejko, Martin Chovan, M. Takáč - Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík - Marcel Haščák, T. Marcinko, Pašek - Š. Novotný, P. Svitana, Mlynarovič - Matúš Chovan, Róbert Huna, Richard Huna

Róbert Pukalovič st. (tréner Martina): "Videli sme ako to dopadlo, keď hráči nehrajú to, na čo majú. Náš uvodný gól ich ešte utvrdil v tom, že by mohli Košice ľahko zdolať. Odstúpili však od stanovenej taktiky a pykali za chyby. Košice hrali rýchly a kombinačný hokej, my sme im navyše ponúkli veľa priestoru, čo skúsení hostia využili."

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Na rýchly domáci gól sme odpovedali štyrmi presnými zásahmi, ktorými sme rozhodli v prvej tretine o osude zápasu. Hrali sme s chuťou, boli sme efektívni, mali sme dobrý pohyb a sme radi, že sa nám podarilo presadiť sa aj strelecky. Víťazstvo nepreceňujeme, ale dúfame, že nám pomôže do ďalších zápasov."

• Zdroj: SITA, huste.tv