San Antonio zdolalo Oklahomu, rozhodla posledná strela Parkera

Tony Parker (9), Tim Duncan a Stephen JacksonTony Parker (9), Tim Duncan a Stephen Jackson Zdroj: SITA

NEW YORK - V jedinom zápase NBA v noci na piatok zvíťazilo San Antonio nad Oklahoma City 86:84. V domácom tíme sa strelecky najviac presadili Tim Duncan s 20 bodmi a Tony Parker so 14. V hosťujúcom mužstve najviac bodov (23) dosiahol Kevin Durant, 18 pridal Russell Westbrook. O výsledku rozhodol posledný strelecký pokus Parkera, ktorý Francúz vyslal v posledných sekundách a hostia už nemali žiadny čas na prípadnú odpoveď.

San Antonio malo po väčšinu zápasu mierny náskok, ale v záverečnej štvrtine sa o vedenie tímy preťahovali. V poslednej minúte viedli Thunder o tri body, lenže koniec zápasu patril Parkerovi. Rozohrávač najprv vyrovnal 30 sekúnd pred sirénou svojou jedinou trojkou v zápase. Oklahoma pri poslednom útoku stratila loptu a tak si domáci Spurs vzali oddychový čas. Po rozohraní sa lopta dostala k Parkerovi, ktorý premenil strelu za dva body súčasne so záverečným klaksónom.

"Musel som sa so strelou ponáhľať, on sa ku mne blížil strašne rýchlo," povedal Tony Parker k rozhodujúcej strele, pri ktorej proti nemu bežal najlepšie blokujúci hráč minulej sezóny Serge Ibaka.

Kevin Durant sa stal po LeBronovi Jamesovi druhým najmladším hráčom, ktorý v NBA prekonal hranicu 10 000 bodov.

Stretnutie medzi New Yorkom Knicks a Brooklynom Nets bolo odložené kvôli následkom búrky Sandy na 26. novembra.

San Antonio - Oklahoma City 86:84 (21:24, 24:16, 21:26, 20:18)

Zápas Brooklyn - New York preložili pre výčiny hurikánu Sandy.

• Zdroj: SITA, ČTK, TASR, youtube