Chicago pokazilo zápas s Oklahomou, osobné maximum Duranta

Kevin Durant Kevin Durant Zdroj: SITA

NEW YORK - Kevin Durant (24) vo štvrtkovom stretnutí NBA v Chicagu predviedol, čo odlišuje dobrých hráčov od výnimočných. Líder Oklahoma City nastrieľal dovedna 24 bodov, ale predovšetkým si vzal rozhodujúce slovo v závere duelu. Od stavu 85:85 - približne štyri minúty pred koncom - nastrieľal osem bodov a rozhodol o víťazstve Thunder na "horúcej" palubovke Bulls.

"Presne ukázal, čo zdobí výnimočných hráčov. Môžu podať priemerný výkon, ale v záverečných štyroch - piatich minútach vám vyhrajú zápas," povedal tréner víťazov Scott Brooks. Defenzívny špecialista Serge Ibaka pomohol Oklahome okrem štyroch blokov a deviatich doskokov aj na útočnej polovici ihriska - nastrieľal 21 bodov. Chicagu nestačilo tohtosezónne osobné maximum kapitána Luola Denga (27 bodov).

Lídrom Los Angeles Clippers v Portlande bol ešte v minulej sezóne hráč Trail Blazers Jamal Crawford. Skúsený 32-ročný skórujúci rozohrávač bol tradične ako striedajúce eso najlepším strelcom kalifornského tímu s 25 bodmi. Výborne mu však tentoraz sekundovali piliere zo základnej pätice Chris Paul a DeAndre Jordan, keď obaja nastrieľali po 21 bodov. Portland zaostával po prvom polčase 39:60, ale tretiu štvrtinu vyhral 32:17 a vrátil sa do boja o víťazstvo.

"Je veľmi náročné hrať na tejto palubovke. Portland by som dokonca zaradil medzi top päť miest v NBA, kde je najťažšie zvíťaziť. To je pochvala pre tunajších hráčov, ktorí sa nikdy nevzdávajú, a ich fanúšikov," vystrúhal zdolaným poklonu Paul. Pre Clippers ide o štvrté víťazstvo v šiestom súboji nového ročníka NBA.

Portland - Los Angeles Clippers 90:103 (22:29, 17:31, 32:17, 19:26)
Najviac bodov: Batum 23 (3 trojky), Lillard 16, Aldridge 14 - Jamal Crawford 25, D. Jordan a Paul po 21

Chicago - Oklahoma City 91:97 (24:24, 23:24, 25:18, 19:31)
Najviac bodov: Deng 27 (3 trojky), R. Hamilton 20, Hinrich 12 - Durant 24, Ibaka 21, Westbrook 16 (12 asistencií)

• Zdroj: SITA, youtube