Striedajúci žolík Janič zariadil triumf ViOnu nad Bystricou

Striedajúci žolík Janič rozhodol o triumfe ViOnuStriedajúci žolík Janič rozhodol o triumfe ViOnu Zdroj: fcvion.sk

ZLATÉ MORAVCE - Úvod stretnutia patril domácim. Už v 5. minúte Candrákov prudký center v poslednej chvíli odvrátil Gyombér na roh. V 7. minúte Hodek ponúkol tutovku Bernáthovi, ten však z hranice malého vápna mieril tesne vedľa pravej žrde Belicovej brány.

Prvý strelecký pokus vojakov priniesla 20. minúte, keď na Turňov center si vyskočil Ferenčík, ale jeho hlavička tesne minula cieľ. V 25. minúte Hodek vybojoval loptu v súboji s Turňom, šikovne vysunul Škvarku, ale ten v dobrej príležitosti mieril mimo. Z protiútoku asi z 20 m napriahol Hučko, lenže pozorný Kuciak jeho strelu vyboxoval. V 36. minúte sa v dobrej streleckej príležitosti po Hlinkovej rozohrávke ocitol Ferenčík, ale jeho delovka z 15 m preletela ponad Kuciakovu bránu. V závere 1. polčasu po centri Orávika hlavou nenamieril presne ani Chren.

Po zmene strán to bolo z oboch strán opatrné. V 55. minúte Orávik nabil Kováčovi, ale s jeho blokobanou strelou Belic nemal problém. Po hodine hry rozohral Považanec rohový kop, Pančík však z 8 m prestrelil. V 65. minúte vyšlo domácemu trénerovi Jarábkovi dokonale striedanie. Bolinho vybojoval loptu v strede poľa, vysunul Janiča a ten po 10 sekundách pobytu na hracej ploche málo vídanou strelou do šibenice otvoril gólový účet stretnutia. V 71. minúte si Bolinho s Janičom situáciu zopakovali a Janič z 18 m dokonale Belica zaskočil - 2:0. V závere sa hostia snažili o korekciu výsledku, ale pozorná defenzíva ViOnu bola proti. Už v nadstavenom čase Chren dlhou prihrávkou vysunul Škvarku, ten sa rútil sám na Belica, ale namieril iba do neho. Domáci si tak zaknihovali ďalšie cenné víťazstvo.

ViOn Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)
Gól: 65. a 71. Janič. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Bortel, Janič - Hlinka, 1084 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Candrák, Majerník, Bortel, Chren - Obročník (77. Pavlovič) - Orávik, Škvarka, Kováč, Hodek (42. Bolinha) - Bernáth (65. Janič).

Dukla Banská Bystrica: Belic - Turňa, Chrappan, Gyombér, Savič - Hlinka (77. Augustín)- Brašeň (77. Sakniuk), Považanec, Hučko (57. Slančík), Pančík - Ferenčík.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "Dnes rozhodli striedania. Janičov gól bol parádny, pre takéto momenty sa oplatí chodiť na futbal. Musím pochváliť hostí za predvedenú hru. Mojim hráčom za výkon ďakujem."

Norbert Hrnčár, tréner Dukly: "Futbal sa hrá obyčajne na góly a nie na krásu. ViOn dva góly dal, a preto vyhral. Po druhom góle sa stretnutie už len dohrávalo."

• Zdroj: TASR, huste.tv