Žilina po dráme postupuje, Senica padla v penaltovom rozstrele

Gólové oslavy ŽilinčanovGólové oslavy Žilinčanov Zdroj: TASR

ŽILINA - Hneď na začiatku zápasu prišla po Nunesovom centri obrovská šanca Žiliny, keď loptu pálil asi z piatich metrov Paur, brankár Švenger sa však vyznamenal a efektne vyrazil na rohový kop. V 12. minúte Ceesay najprv po Paurovom centri v šestnástke "zluftoval", lopta sa dostala na ľavé krídlo, odkiaľ ju Nunes poslal opäť na pravú stranu na Paura, ktorý ju znova vrátil do ohňa Ceesayovi a na druhýkrát už domáci útočník skóroval - 1:0.

Senica sa spočiatku dopredu presadzovala iba veľmi ťažko, no nebezpečný bol na ľavej strane útočiaci obranca Wijlaars a po jednom z jeho dobrých centrov do šestnástky dostal loptu do siete Blackburn, takže v 25. minúte to bolo 1:1. Krátko na to musel Švenger vyškriabať dobrú strelu Barčíka a poradil si, rovnako aj s Piačekovou hlavičkou. Švenger sa vyznamenal aj v 31. minúte, keď Barčík krásne uvoľnil Paura. O desať minút neskôr Senica dokázala otočiť stav stretnutia, keď sa do šestnástky vrútil Štepanovský, domáci obrancovia loptu nedokázali dostatočne odkopnúť a z druhej vlny nabiehajúci Babic po nešťastnom teči Angeloviča prekonal bezmocného Dúbravku. No a hostia mohli do šatne Žilinčanom streliť aj tretí gól, Babic však po výbornom Krajčíkovom centri hlavičkoval tesne vedľa.

Už necelých päť minút po zmene strán prišla obrovská šanca Žiliny na vyrovnanie, keď si Pich v šestnástke hodil loptu na ľavú nohu, mal pred sebou voľný priestor, no snažil sa to umiestniť tak precízne, až netrafil. Pich to skúšal i naďalej, ale nebezpečný bol aj Ceesay, ktorý sa v 54. minúte z ľavej strany predral až pred bránku, no v tutovej šanci ho z bezprostrednej blízkosti na zemi nohami vychytal skvele chytajúci Švenger. V 60. minúte Ceesay opäť z ľavej strany prihrával do stredu šestnástky, odtiaľ však Lupčo prestrelil bránku. Na druhej strane to Križko z hranice šestnástky poslal len pár centimetrov ponad Dúbravkove brvno. Vynikajúci Barčíkov center na vzdialenejšiu žrď poslal do šance Picha, ktorý pravačkou trafil do žrde a spätnú strelu Nunesa už Švenger bez problémov pokryl. Žilina mala prevahu, no defenzívne sústredení Seničania čakali na svoju "brejkovú" chvíľu. V 76. minúte sa veľmi pekným priamym kopom prezentoval hosťujúci Ďurica, no efektným zákrokom sa predviedol aj brankár Dúbravka. O tri minúty boli blízko ku gólu opäť domáci, po rohovom kope Barčíka hlavičkoval Piaček, no iba do senického brankára. O desať minút neskôr ďalšia šanca domácich - Mihálikovu strelu Švenger iba vyrazil pred seba, do dorážky sa tlačil Ceesay, no gólman hostí vychytal aj jeho. Senica teda po riadnom hracom čase pod Dubňom vyhrala 2:1, a keďže "šošoni" rovnakým výsledkom vyhrali v prvom zápase v Senici, nasledoval jedenástkový rozstrel.

Prvú sériu otvoril hosťujúci Ďurica strelou tesne vedľa a tak Pich poslal domácich do vedenia. V druhej sérii sa presadili obaja stopéri, Brabec aj Piaček, takže Žilina stále viedla. A viedla o jeden gól aj po tretej sérii, keď sa presadili Štepanovský aj Škriniar. Žilinský brankár Dúbravka potom v štvrtej sérii chytil penaltu Černého a Angelovič potom aj so šťastím rozhodol o postupe obhajcu trofeje do semifinále Slovnaft Cupu.

MŠK Žilina - FK Senica 1:2 (1:2) - 4:2 na 11 m
Góly: 12. Ceesay - 25. Blackburn, 41. Babic. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Štepanovský, Blackburn, Pavlík (všetci Senica), 1037 divákov
/prvý zápas 1:2, do semifinále postupuje Žilina/

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Piaček, Pečovský, Nunes - Gergel - Barčík (81. Mihálik), Paur (46. Lupčo), Škriniar, Pich - Ceesay

Senica: Švenger - Krajčík, Pavlík, Brabec, Wiljaars (51. Kalabiška) - Križko - Štepanovský, Babic (84. Černý), Ďurica, Blackburn (86. Váradi) - Diarrassouba

Frans Adelaar, tréner Žiliny: "Bol to veľmi atraktívny zápas a ja si myslím, že to je dôvod prečo by mali diváci chodiť na zápasy. Po našom vedúcom góle sme stratili koncentráciu, no dokázali sme si napokon postup do semifinále nejakým spôsobom uhrať. Som rád, že sme postúpili. Napriek tomu, že sme po prvom polčase prehrávali, dokázali sme sa v druhom polčase prebrať a hrali sme dobre. Gól sme nedali, no v jedenástkach sme boli našťastie úspešnejší, a tak sme medzi najlepšou štvorkou Slovnaft Cupu."

Zdeněk Psotka, tréner Senice: "Dnes sme videli nadpriemerný zápas, tak ako v prvom domácom pohárovom stretnutí. Bolo to vysoké tempo, množstvo šancí na oboch stranách, jednoducho atraktívny futbal. Ja som veľmi rád, že sme v Žiline dokázali otočiť nepriaznivý stav a chcem sa hráčom poďakovať za skvelý výkon."