Slovan druhýkrát zdolal Novosibirsk, v presilovke rozhodol Miklík

Akcia Sibiru pred JanusomAkcia Sibiru pred Janusom Zdroj: hcsibir.ru/

NOVOSIBIRSK - Hokejisti Slovana Bratislava pokračujú v cestách po ďalekom Rusku a po neúspešnej "návšteve" v Chabarovsku (prehra 0:3) bol ich ďalšou zástavkou v KHL Novosibirsk. S miestnym Sibirom sa zverencom trénera Rostislava Čadu evidente darí, keď po domácej vysokej výhre 6:2 dokázali naplno zabodovať aj na ľade súpera a vďaka triumfu 2:1 si pripisujú prvé body na náročnom štvorzápasovom tripe.

Najbližšie zamieri Slovano do Novokuznecka, kde ho v nedeľu 2. decembra o 11:00 čaká tamojší Metallurg. Výjazd za súpermi zakončí slovenský zástupca na pôde CSKA Moskva (4. december o 16:30).

Sibir Novosibirsk - Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 29. Kudroč (Kopejkin) - 11. Lipiansky (Miklík), 36. Miklík (Vondrka). Rozhodcovia: Gašilov, Ravodin - Šichanov, Micheľ (všetci Rus.), vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4600 divákov. Strely 28:26.

Sibir: Gajdučenko - Zajcev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Karavajev, Alexejev, Ignatovič - Lehterä, Glazačev, Enlund - Krivonožkin, Nikulin, Kopejkin - Malyšev, Sannikov, Drugov - Šumakov, Gračjov, Nikitenko - Vorošilo

Slovan: Janus - Višňovský, Sigalet, Hudáček, Bližňák, Bartovič - Sekera, Štajnoch, Vondrka, Lipiansky, Miklík - Sersen, Tabaček, Dravecký, Kytnár, Kukumberg - Kudrna, Šťastný, Mikúš, Ölvecký, Daňo.

Rostislav Čada: "Myslím si, že v prvých dvoch tretinách sme videli veľmi zaujímavý hokej zásluhou oboch tímov. Nám sa darilo nepustiť súpera do zakončenia a dobre sme hrali v oslabeniach. V tretej časti sme udržali najtesnejšie vedenie, a to je hlavný dôvod, prečo si z Novosibirska odvážame tri body."

ONLINE KOMENTÁR:

Je tu záverečná siréna, Slovan vyhráva 2:1 a pripisuje si do tabuľky ďalšie cenné body.

60. min: Ruský hokejista je späť na ľade, domáci skúšajú hru bez brankára, ale na vyrovnanie im už nezostal čas.

59. min: Slovan s prehľadom kontroluje puk.

58. min: Prichádza vylúčenie domáceho Malyševa za držanie, vo veľmi nevhodnom čase pre Sibir.

56. min: Janus zlikvidoval ďalšiu šancu, následne sa občerstvil pred záverečnou fázou zápasu.

55. min: Hrá sa už vlastne iba na jednu bránku, Slovan sa takmer nedostáva pred Gajdučenka. Lenže domácim chýba presnosť a pokoj v koncovke.

52. min: Aktivitou hýri Lehterä, svojim prihrávkami ale nenachádza správnych adresátov. Prvý útok však vždy rozkrúti na ľade poriadny kolotoč.

50. min: Pred nami je posledných desať minút riadneho hracieho času, Slovan drží tesný náskok a odoláva útokom domácich.

49. min: Až po skončení početnej výhody sa Gajdučenko zapotil, ale tretíkrát neinkasoval.

48. min: V prvej minúte presilovky belasí v podstate ani neprešli útočnú modrú čiaru, podarilo sa im to až na štvrtý pokus, ale o pásmo hneď prišli.

47. min: Janus vytiahol perfektný zákrok pri ľavej žrdi. Vzápätí hrubosť Kuldu a je tu presilová hra pre Slovan.

46. min: Sibir zatiaľ nedokáže reagovať na tento spôsob hry a pred Janusa sa veľmi nedostáva.

45. min: Slovan sa zameral najmä na defenzívu, na útočnej polovicu nešpekuluje a do pásma sa skúša dostať nahodenými pukmi.

42. min: Lehterä prenikol po ľavom krídle, strelu mu zblokoval Višňovský.

42. min: Nápor pri presilovej hre je na konci, Sigalet sa zapojil do hry.

41. min: Janus od úvodných sekúnd tretej tretiny v permanencii.

40. min: Slovan ustál záverečnú snahu domácich v druhej tretine, aj keď pár sekúnd pred koncom fauloval Sigalet. Začiatok záverečnej časti tak bude hrať iba vo štvorici.

39. min: Janusov ďalší perfektný zákrok, zatiaľ je to z jeho strany opäť skvelý zápas.

37. min: Prekvapujúca zmena skóre, keďže Sibir bol v doterajšom priebehu tretiny jednoznačne aktívnejší.

36. min: Slovan využíva presilovú hru, Vondrka poslal perfektnú krížnu prihrávku pred bránku, kde už Miklík iba nastavil hokejku - 1:2!

35. min: Janus skončil v sieti, keď Kopejkin už nedokázal zabrzdiť. Nasleduje dvojminútový trest.

34. min: Tlak Novosibirska rastie, navyše ďalšie vylúčenie hostí, keď "hasil" Štajnoch.

33. min: Brejkom však pohrozilo duo belasých, domácemu gólmanovi pomohlo aj šťastie a obranca Ignatovič.

32. min: Sibir v týchto momentoch aktívnejší, diváci si želajú "šajbu".

30. min: Závar pred Gajdučenkom, Kytnár nepretlačil puk do siete.

29. min: Sibir ju po 42 sekundách využíva. Autorom vyrovnávajúceho gólu je Slovák Kudroč, ktorý sledoval odrazený puk a tvrdou strelou spomedzi kruhov prekonal Janusa - 1:1!

29. min: Ďalšie vylúčenie hostí, na trestnú lavicu odišiel za zbytočné podrazenie Daňo.

29. min: Štajnochova kvalitná práca v defenzíve, vyriešil nebepečnú situáciu.

28. min: Presilovky dnes nejdú ani jednému tímu, autor gólovej prihrávky je späť na ľade.

27. min: Hokejisti v modrých dresoch sa usadili pred Janusom, ale nedokázali si vypracovať pozíciu na strelu.

26. min: Presilová hra pre Sibir, keď Miklík podrazil súpera v obrannom pásme.

25. min: Daňo si "drzo" počínal v útočnom pásme, nabil Višňovskému na tvrdú, ale nepresnú strelu.

24. min: Okamžitá odpoveď domácich hokejistov, Janus s prehľadom podržal puk po šanci Enlunda.

24. min: Kukumberg odviedol dobrú prácu v útočnom pásme, vytvoril streleckú pozíciu pre Štajnocha, ten ale nenamieril presne.

23. min: Slovan to skúšal postupný útokom, mladíci zo štvrtej formácie však Gajdučenka neohrozili.

21. min: Prvý zákrok v druhej časti si pripísal Janus, ktorý je tradičnou oporou tímu.

20. min: Siréna oznámila koniec prvého dejstva. Doposiaľ zaujímavý duel priniesol 23 striel (12:11).

19. min: Ani túto výhodu však Slovanisti nevyužili.

18. min: Višňovský si vymieňal puk so Sigaletom na modrej čiare, napokon vyslal svoju obávanú strelu, ale nemieril presne.

17. min: Ďalšie vylúčenie, na trestnej lavici si oddýchne Nikulin po hákovaní.

17. min: Aj táto početná výhoda je však dosť rozháraná, až v závere sa Nikitenko dostal do dobrej šance, Janus bol na mieste.

15. min: Rozhodcovia si všimli zlé striedanie Slovana, je tu ďalšia presilová hra za veľa hráčov na ľade. Tímový trest odsedí Daňo, ktorý dnes oslavuje 18 rokov.

15. min: Kukumberg napáda vysoko v útočnom pásme, na druhej strane príležitosť po tvrdej strele Kudroča.

14. min: Domácim sa dlho nedarilo usadiť pred Janusom, slovenského gólmana ani neohrozili.

12. min: Vondrka si odsedí 2 minúty za podrazenie.

12. min: Domáci evidentne zaskočení, ale snažia sa o čo najrýchlejšiu odpoveď. Hrá sa hore-dole.

11. min: Slovan otvára skóre zápasu, pekná a rýchla akcia druhého útoku zakončená perfektnou strelou kapitána Lipianskeho pod hornú žrď - 0:1.

11. min: Sibir sa spolieha väčšinou iba na rýchle protiútoky, kombinačnejšie je na tom zatial lepšie slovenský tím.

9. min: Slovan zaútočil v oslabení, Vondrka vybojoval útočné pásmo.

8. min: Lehterä sa pokúšal o zakončenie, ale obrana ho odzbrojila.

7. min: Presilovku si tentokrát vyskúša Sibir, Dravecký vylúčený za hákovanie.

5. min: Belasí sú v prvých minútách lepším tímom, na konte majú už 5 streleckých pokusov.

4. min: Hostia sa však do výraznejšej šance nedostali, na prvý gól stále čakáme.

2. min: Hneď na úvod presilová hra pre Slovan, Kulda dostal 2 minúty za podrazenie.

- Najproduktívnejším hráčom a zároveň najlepším strelcom domáceho tímu je Fín Jori Lehterä, ktorý nazbieral 30 bodov za 9 gólov a 21 asistencií. Medzi obrancami dominuje Slovák Kristián Kudroč s 12 bodmi (5+7). V drese Slovana je lídrom tímu v produktivite Čech Michal Vondrka, ktorý doteraz nazbieral 17 bodov (7+10).

- Sibir je jedným z príjemných prekvapení sezóny, v tabuľke Východnej konferencie mu patrí po 29 zápasoch 5. miesto so ziskom 49 bodov a skóre 69:67. Slovan je v Západnej konferencii rovnako piaty, ale na konte má z 29 duelov 44 bodov (71:75).

- Tréner Čada dal dnes v bránke dôveru Jaroslavovi Janusovi a v zostave môže počíťat aj s uzdraveným Andrejom Sekerom. Do zostavy sa vrátil Peter Ölvecký, ktorý nahradil Bakoša.

- Vitajte pri online komentári zo zápas Sibir Novosibirsk - Slovan Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, youtube