Dvanásť gólov v Trenčíne, domáci utŕžili debakel od Košičanov

Košičania sa tešia z góluKošičania sa tešia z gólu Zdroj: SITA

TRENČÍN - V Trenčíne sa hral od úvodu svižný hokej, v ktorom hrozili pred súperovým brankárom oba tímy. V 5. minúte prebral puk v strednom pásme Mikula, po jeho strele švihom sa však ozvala len horná žŕdka. Góly padali až na konci tretiny a len do bránky Dukly.

Najskôr využil  presilovku tečom v 18. minúte Takáč a sekundu pred sirénou namieril  presne z ľavého kruhu Bulík.

Úvod druhej tretiny bol na góly veľmi bohatý a divoký. Najskôr sa  presadil v 22. minúte Pašek, ktorý vyhnal z bránky Kristína a 12 sekúnd po ňom sa z gólu tešil aj Boltun. Dukla korigovala gólom v 24. minúte z hokejky Marosza, ale o minútu neskôr prinavrátil Košičanom štvorgólové vedenie tečovanou strelou Jenčík. Gólový nápor neustál ani Škrečko a opäť tak prenechal priestor v bránke Kristínovi. Šiesty klinec do trenčianskej rakvy zahlobil v oslabení strelou od modrej Kolba.

Dukla nastúpila do tretej tretiny s cieľom niečo ešte so zápasom  urobiť. Iskierku nádeje pre domácich vykresal premeneným trestným  strieľaním Lelkeš v 46. minúte, ale už o 4 minúty neskôr využil  presilovku strelou od modrej opäť Kolba. Košičania hrali s obrovskou  chuťou a šesť minút pred koncom potrestal chybu v defenzíve Dukly  Slovák. V samom závere padli ešte dva góly. Najskôr korigoval za  domácich Tomáš Klíma, v 59. minúte uzavrel skóre Novák na konečných 3:9.

Dukla Trenčín – HC Košice 3:9 (0:2, 1:4, 2:3)
Góly: 24. Marosz (Jakub Gašparovič, Lintner), 46. Lelkeš, 58. T. Klíma (Marosz, Jakub Gašparovič) - 18. M. Takáč (P. Svitana, Cebák), 20. Bulík (P. Svitana), 22. Pašek (Jokeľ), 23. Boltun (Mlynarovič), 25. R. Jenčík (Štrbák, Bulík), 34. Kolba (Šeda, Pašek), 50. Kolba (Marek Slovák, Š. Novotný), 54. Marek Slovák, 59. Michal Novák (Marek Slovák). Rozhodovali: D.Konc – Brath, Tvrdoň, vylúčení: 4:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1480 divákov.

Trenčín: Kristín (od 22. do 34. Škrečko) - T. Bokroš, E. Bednár, Lintner, Pozník, J. Koma, Imrich, Habšuda, Vizváry - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Otčenáš, Marosz, Jakub Gašparovič - O. Mikula, F. Nemček, T. Klíma - Jakúbek, Broska, Martin Filo

Košice: Hylák - Cebák, M. Takáč, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Šeda, od 41. M. Macejko - P. Svitana, Bulík, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Matúš Chovan - Jokeľ, Pašek, Hinďoš - Martin Chovan, Boltun, Mlynarovič

Róbert Kaláber, tréner Dukly: "Do zápasu sme vstúpili aktívne  a vytvorili si aj niekoľko šancí. Buď sme však netrafili bránku, alebo nás vychytal súperov brankár. Zápas sa lámal na konci prvej tretiny, kedy sme sa nechali zbytočne vylúčiť a inkasovali sme gól a následne po hrubej individuálnej chybe aj druhý. Na začiatku druhej tretiny sme inkasovali tretí gól, vymenili sme brankára a po štvrtom góle sme ešte vzali time-out, ale dnes bol taký deň, že sa nám nič nepodarilo a popri vysokom vedení Košíc sa nám dohrávalo veľmi ťažko."

Milan Staš, tréner Košíc: "Základ nášho vysokého víťazstva sme  položili na konci prvej a začiatku druhej tretiny. Vedomí si vysokého  náskoku po druhej tretine sme poľavili a následne sa hral hokej v rytme vianočných kolied. Myslím si, že diváci videli zaujímavý zápas a som rád, že sme odčinili prehru z predchádzajúceho kola a že chlapci podali kolektívny a bojovný výkon."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv