Barcelona prevalcovala Espanyol, Ronaldo zachraňoval Real

Lionel Messi skóroval aj v derby s EspanyolomLionel Messi skóroval aj v derby s Espanyolom Zdroj: SITA

MADRID - V úvodnom nedeľňajšom zápase 18. kola španielskej futbalovej Primera division zvíťazili hráči Celty Vigo nad Valladolidom 3:1.

Portugalský kouč Realu Madrid José Mourinho nechal v zápase proti San Sebastiánu opäť na lavičke sedieť ikonu "bieleho baletu", majstra sveta a dvojnásobného majstra Európy brankára Ikera Casillasa. Ten však do hry zasiahol už po 8. minútach, keď po faule bol vylúčený gólman Adan. Real sa aj napriek rýchlemu vedeniu, keď už v 2. min sa presadil Karim Benzema, opäť trápil a vykúpením mu napokon boli dva góly Cristiana Ronalda v priebehu jednej minúty (68. - 69.), vďaka ktorým zvíťazil 4:3. V drese hostí sa hetrikom prezentoval Xabi Prieto.

Barcelona v mestskom derby rozhodla o víťazstve nad Espanyolom už v prvom polčase, v ktorom nastrieľala štyri góly. Prvý gól v roku 2013 si pripísal Messi, pridali sa aj Xavi a dvakrát Pedro. Po zmene strán sa už na vedení favorita 4:0 nič nezmenilo. Na lavičke "Barcy" už sedel kouč Tito Vilanova, ktorý podstúpil v decembri operáciu rakoviny hrdla.

Real Madrid - Real Sociedad San Sebastián 4:3 (2:2)
Góly: 68. a 69. Ronaldo, 2. Benzema, 35. Khedira - 9. (z pok. kopu), 40. a 76. Prieto. ČK: 6. Adan - 79. Estrada. 75.000 divákov.

Celta Vigo - Real Valladolid 3:1 (2:1)
Góly: 9., 31 (z pok. kopu) Aspas, 52. Lopez - 12. (z pok. kopu) Bueno, 18.000 divákov.