Kadetom Slovenska po prehre s Poľskom tesne unikol postup na ME

Slovenskí kadeti po prehre s Poľskom nepostúpili na MESlovenskí kadeti po prehre s Poľskom nepostúpili na ME Zdroj: svf.sk

NITRA - Slovenskí volejbaloví kadeti (ročník nar. 1995 a mladší) prehrali vo svojom pondelňajšom záverečnom zápase na kvalifikačnom turnaji v Nitre v C-skupine o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie s rovesníkmi z Poľska 2:3 a v konečnej tabuľke im patrí 3. miesto. Znamená to, že šampionát bude bez ich účasti, postúpili iba prvé dva tímy.

Slovenskí mládežníci v súboji s favoritom a už istým postupujúcim začali veľmi dobre. V prvom sete jasne dominovali a po víťazstve 25:20 viedli 1:0. Po prehratom druhom sete opäť zdvihli hlavy a išli do vedenia 2:1. Poliaci však potvrdili svoju kvalitu. Vyrovnali na 2:2 a v rozhodujúcom tajbrejku jasne dominovali. Vyhrali ho rozdielom triedy 15:6 a celý zápas 3:2.

Slovensko - Poľsko 2:3 (22, -16, 20, -20, -6)
Anglicko - Bulharsko 0:3 (-16, -8, -17)
Izrael - Portugalsko 0:3 (-23, -11, -18)